Euroopa Parlament: Johnsoni Brexiti-plaan ei kõlba kuhugi

Boris Johnson.
Boris Johnson. Autor/allikas: Frank Augstein/AP Photo/Scanpix

Euroopa Parlament teatas, et Briti peaministri Boris Johnsoni kolmapäeval esitatud uus Brexiti plaan pole ligilähedalgi vastuvõetavale lahendusele. Ka Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk märkis, et ta ei ole uues plaanis veendunud.

Parlamendi komitee, mis esindab parlamenti Brexiti asjades, teatas neljapäeval, et Johnsoni viimane plaan on vaid viimasele minutile jäetud üritus, mis ei saa kuidagi olla Suurbritannia ja Euroopa Liidu vahelise kokkuleppe aluseks. Johnson peab europarlamendi seisukohti võtma tõsiselt, sest parlamendil on kokkuleppele vetoõigus, kirjutab The Guardian.

Johnsoni plaan on juba pälvinud kriitikat ka Iiri saarelt, sõna on võtnud nii Põhja-Iirimaa ettevõtjad kui Iiri vabariigi peaminister Leo Varadkar, kes süüdistas Johnsonit varemlubatust taganemises.

Johnson pakkus kolmapäeval esitatud plaanis välja uue lahenduse Iiri vabariigi ja Põhja-Iirimaa piirile.

Donald Tusk ütles neljapäeval, et ta on rääkinud nii Johnsoni kui Varadkariga. "Sõnum peaminister Leo Varadkarile: me toetame täielikult Iirimaad. Sõnum peaminister Boris Johnsonile: me suhtume asja avatult, kuid pole siiani veendunud," teatas Tusk Twitteris.

Ka Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker märkis, et Johnsoni ettepanekud ei täida kõiki Euroopa Liidu nõudmisi ning et nendes on probleemkohti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: