Briti ja Iiri peaminister näevad teed Brexiti leppeni

Boris Johnson ja Leo Varadkar neljapäeval kokku saamas.
Boris Johnson ja Leo Varadkar neljapäeval kokku saamas. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Briti peaminister Boris Johnson ja tema Iiri ametivend Leo Varadkar ütlesid neljapäeval, et näevad teed Brexiti-leppe sõlmimiseni.

"Mõlemad usuvad endiselt, et lepe on kõigi huvides. Nad olid ühel meelel, et näevad teed võimaliku leppeni," ütlesid nad ühisavalduses pärast kohtumist Loode-Inglismaal.

Ühendkuningriik peaks Euroopa Liidust lahkuma 31. oktoobril. Lahkumisleppeni jõudmisel on saanud komistuskiviks Iirimaa ja Põhja-Iirimaa piir, mille avatus on oluline nii poolte majandusele kui Põhja-Iiri rahule.

Riikidel on leppeni jõudmiseks aega vaid mõned päevad. EL-i liikmesriigid tahavad langetada lahkumisleppes otsuse 17.-18. oktoobril toimuval tippkohtumisel ning soovivad, et läbirääkimistega oleks ühel pool enne kohtumise algust.

Briti ja Iirimaa liidri kohtumisest rääkinud ühisavalduses öeldi, et nad pidasid "üksikasjalikud ja konstruktiivsed" kõnelused.

"Nende arutelu keskendus tollide ja nõusoleku väljakutsetele /.../ Lisaks arutasid nad ka võimalusi tugevdada kahepoolseid suhteid, kaasa arvatud Põhja-Iirimaa asjus."

"Nad leppisid kokku, et mõtlevad peetud vestluse peale veel ning et ametnikud peavad nende üle intensiivseid arutelusid," lisati ühisavalduses.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: