Otse kell 13.15 erikomisjonis: miks avaliku sektori tarkvaraarendused ebaõnnestuvad?

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil riigikontrolli aruannet avaliku sektori tarkvaraarenduste projektidest. Kell 13.15 algavat otseülekannet saab jälgida portaalis ERR.ee.

Istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps, sotsiaalminister Tanel Kiik ning sotsiaalministeeriumi, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse, Kohtutäiturite- ja Pankrotihaldurite Koja, siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse, politsei- ja piirivalveameti, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ning riigikontrolli esindajad.

Riigikontroll vaatles auditiga "Avaliku sektori tarkvaraarenduse projektide juhtimine", kas ja miks riigiasutuste tarkvaararendused ebaõnnestuvad, samas püüti välja tuua erinevate asutuste parim praktika tarkvara arendamisel ning olulisemad edutegurid arendusprojektide elluviimisel.

Riigikontroll analüüsis oma auditis üheksa infosüsteemi arendamist kaheksa ministeeriumi valitsemisalast. Audit näitas, et viis arendusprojekti (EHR, KOTKAS I, MATS, RHR, RIHA) olid läbi viidud tõhusalt ehk olulises osas ettenähtud eelarvega, kokkulepitud ajaks ja vajaliku funktsionaalsusega, kuid neli arendust (ETIS2, e-Täitur, SKAIS2, UUSIS) ebaõnnestus.

Auditis märkis riigikontroll, et kuna asutuste asjaajamine ja inimeste teenindamine sõltuvad üha enam e-teenustest, on tarkvaraarenduse projektide ebaõnnestumise kahjud oluliselt suuremad kui pelgalt nende arendamiseks kulunud raha.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: