Briti konservatiive pahandab teledebatis Johnsoni asendamine jääskulptuuriga

Teledebatis Boris Johnsoni koha peale pandud jääskulptuur.
Teledebatis Boris Johnsoni koha peale pandud jääskulptuur. Autor/allikas: Kirsty O Connor/Reuters/Scanpix

Briti Konservatiivne Partei esitas Channel 4 vastu ametliku kaebuse, kuna kanal otsustas panna parteijuhi Boris Johnsoni koha peale jääskulptuuri, kui ta otsustas kliimapoliitikat puudutavas teledebatis mitte osaleda.

Johnson, samuti Brexiti Partei juht Nigel Farage ei võtnud vastu Channel 4 kutset osaleda parteiliidrite debatis, mis oli eetris neljapäeva õhtul. Nende asemel nägid televaatajad kaht sulavat jääskulptuuri, mis kujutasid planeet Maad, vahendas Politico.

Debatist võtsid osa Tööpartei liider Jeremy Corbyn, Liberaaldemokraatliku partei juht Jo Swinson, Šoti esimene minister ja Šoti Rahvusliku Partei juht Nicola Sturgeon, Plaid Cymru liider Adam Price ja Roheliste kaasjuht Sian Berry.

Konservatiivid küsisid Channel 4 käest, kas Johnsoni asemel võiks debatis osaleda mõni teine valitsuse liige, näiteks endine keskkonnaminister Michael Gove. Kanal lükkas selle aga tagasi, öeldes, et Gove ei ole parteijuht.

Konservatiivid kirjutasid seepeale Ühendkuningriigi meedia järelevalveameti Ofcom valimiskomitee juhile Tim Suterile saadetud kirjas, et kanali otsus võttis Konservatiivselt Parteilt ära igasuguse esindatuse ja osalemise debatis.

Partei hinnangul oli kanali käik "provokatiivne partisanitrikk". Konservatiivide sõnul rikkus jääskulptuuri kasutamine Ofcomi ringhäälingukoodeksit. Partei lisas, et tegemist oli järjekordse osaga mustrist, mis näitab Channel 4 erapoolikust viimastel kuudel.

"Kui Ofcom võtab seisukoha, et seda asja ei saa arutada enne ülekande lõppu, siis ma paluksin, et seda kaebust hinnatakse ülekande järel, arvestades kahetsusväärseid pretsedente, mida Channel 4 tegevus võib seada," kirjutas partei.

Kirja saatis Konservatiivse Partei nimel endine ajakirjanik Lee Cain, kes nüüd on Johnsoni kommunikatsioonidirektor.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: