Otse kell 15: riigikogu asub pensionireformi eelnõu arutama

Riigikogu esmaspäevase istungi päevakorras on ainsa punktina valitsuse algatatud kogumispensionide seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse ehk kohustusliku kogumispensioni reformi eelnõu esimene lugemine. Kell 15 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Eelnõuga kaasnevate olulisemate muudatustena tekib inimestel otsustusõigus, kas koguda pensioniraha teises sambas või ei – seda nii neil, kes muudatuste jõustumisel on teise sambaga juba liitunud kui ka neil, kes seda veel ei ole.

Inimestel tekib õigus võtta teises sambas kogutav raha teatud tingimustel kasutusele juba pensioni kogumise ajal ning pensioniikka jõudes on igaühe enda otsustada, mil viisil kogutud raha kasutada. Lisaks pensionifondides raha kogumisele saab pärast muudatuste jõustumist koguda raha ka pensioni investeerimiskonto kaudu.

Valdav osa eelnõuga tehtavatest muudatustest rakendub aastal 2021. See eeldab mitme teise samba toimimist toetava IT-süsteemi arendamist ja muude ettevalmistuste tegemist aastal 2020.

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: