Prokuratuur lõpetas Narva volikogulaste kriminaalasja oportuniteediga

Aleksei Voronov.
Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Viru ringkonnaprokuratuur lõpetas Narva volikogulaste kriminaalasja otstarbekuse kaalutlustel ehk oportuniteediga, ainsana sai karistuse volikogu juht Aleksei Voronov.

"Kriminaalmenetlusega on kindlaks tehtud, et volikogus lähtuti hääletamisel korduvalt mitte linna, vaid erahuvidest, ametikohti jagati ja hääletamine toimus Aleksei Voronovi diktaadi järgi. Aleksei Voronov mõisteti süüdi, teiste volikogu liikmete suhtes lõpetati menetlus oportuniteediga," teatas prokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova.

Praeguseks on Voronov mõistetud süüdi ja ta kannab üheaastast vanglakaristust altkäemaksu võtmise, riigihangete nõuete rikkumise ja toimingupiirangu rikkumise eest. Lisaks konfiskeeris kohus temalt kuritegelikku tulu üle 320 000 eurot.

Kriminaalmenetluses selgitati välja, et viis volikogu liiget lähtusid enda huvidest ning täitsid Aleksei Voronovi korraldusi, millega nad rikkusid toimingupiirangut.

Arvestades nende süü suurust ja nende arusaamist oma teo keelatusest, lõpetati Jelena Pahhomova, Jelizaveta Tšertova, Tatjana Stolfati, Larissa Olenina ja Ilja Fjodorovi suhtes menetlus oportuniteediga. Neile määrati kohustus vastavalt igaühe teole hüvitada menetlusega kaasnenud kulud ja tasuda riigituludesse kindel summa 540-5000 eurot.

Viru ringkonnaprokurör Olga Dorogani sõnul lõpetati Sergei Lvovi ja Aleksei Mägi suhtes menetlus, kuna ei leidnud tõendamist, et nad oleksid kuriteo toime pannud. 

"Demokraatlikus ühiskonnas ei saa olla kohta korruptsioonil. Igaühel on õigus eeldada, et saadikud omavalitsusorganites seisavad meie kõigi huvide eest, ei teeni kellegi erahuve ja ei tee onupojapoliitikat. Selle vältimiseks on sätestatud toimingupiirangud ja kriminaalvastutus nende rikkumiste eest. Seega pole tegu pelgalt formaalsusega. Töötades omavalitsuses pead lähtuma eelkõige linna huvidest mitte enda või kellegi teise erahuvidest," ütles Dorogan.

Menetlustega tegelesid erinevate kriminaalasjade raames nii kaitsepolitseiamet kui keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: