Narva volikogu endine juht Aleksei Voronov vabanes vanglast

Aleksei Voronov.
Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Korruptsioonis süüdi mõistetud Narva endine mõjukas poliitik ja ettevõtja Aleksei Voronov vabanes neljapäeval vanglast.

Voronov veetis trellide taga aasta. Ülejäänud karistuse kannab ta tingimisi, kirjutab ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Möödunud aasta detsembris lõpetas Viru ringkonnaprokuratuur Narva volikogulaste kriminaalasja otstarbekuse kaalutlustel ehk oportuniteediga, ainsana sai karistuse volikogu juht Aleksei Voronov.

Voronov mõisteti süüdi altkäemaksu võtmises, riigihangete nõuete rikkumises ja toimingupiirangu rikkumises. Talle määrati nelja aasta ja kuue kuu pikkune karistus, millest reaalselt tuli vanglas ära kanda üks aasta. Ülejäänud kolme ja poolt aastat ei pea Voronov vanglas veetma, kui ta ei pane viieaastase katseaja jooksul toime uusi kuritegusid.

Lisaks konfiskeeris kohus temalt kuritegelikku tulu üle 320 000 eurot.

Kriminaalmenetluses selgitati välja, et viis volikogu liiget lähtusid enda huvidest ning täitsid Aleksei Voronovi korraldusi, millega nad rikkusid toimingupiirangut.

Arvestades nende süü suurust ja nende arusaamist oma teo keelatusest, lõpetati Jelena Pahhomova, Jelizaveta Tšertova, Tatjana Stolfati, Larissa Olenina ja Ilja Fjodorovi suhtes menetlus oportuniteediga. Neile määrati kohustus vastavalt igaühe teole hüvitada menetlusega kaasnenud kulud ja tasuda riigituludesse kindel summa 540-5000 eurot.

Sergei Lvovi ja Aleksei Mägi suhtes lõpetati menetlus, kuna ei leidnud tõendamist, et nad oleksid kuriteo toime pannud.

Menetlustega tegelesid erinevate kriminaalasjade raames nii kaitsepolitseiamet kui keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: