Narva Vee korruptsiooniasja kaheksast kahtlusalusest kaks lähevad kohtu alla

Keskkriminaalpolitsei pidas märtsi lõpus korruptsioonikahtluse tõttu kinni mitu Narva Vee töötajat, vee-ettevõtte juht Aleksei Voronov läks juunis prokuratuuriga kokkuleppele ja mõisteti aastaks vangi. Kahe inimese suhtes lõpetati kriminaalasi asitõendite puudumise tõttu ning kolme inimese puhul oportuniteediga, kaks kahtlusalust lähevad aga kohtu alla.

Keskkriminaalpolitsei pidas 26. märtsil kinni Voronovi ja veel kuus inimest ning juulis mõistis kohus Voronovile toimingupiirangu rikkumise, suures ulatuses altkäemaksu võtmise ja hankenõuete rikkumise eest neli aastat ja kuus kuud vangistust, millest üks aasta tuleb reaalselt ära kanda, kirjutas ERR-i venekeelne portaal.

Viru ringkonnaprokuratuur on nüüdseks ette valmistanud materjalid kohtusse saatmiseks ärimees Sergei Berezovski ja veel ühe asjaga seotud isikuga seoses, kelle nime prokuratuur ei avalikustanud. Kohtualuste kaitsjad on saanud kohtuasja materjalidega tutvuda.

Berezovskile kuulub kaks ettevõtet: Pipes Building OÜ ja SKVeod Logistika OÜ, mis on alates 2013. aastast Narva Veele lepingulisi töid osutanud - Pipes Building kogusummas 2,37 miljonit eurot ja KSVeod Logistika 77 000 eurot.

Oma ametiseisundit kasutades lõi AS-i Narva Vesi juhatuse liige Voronov prokuratuuri teatel oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes ning kohandas hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi, kindlustades seeläbi tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov süüdistuse järgi kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuks altkäemaksu.

Uurimise ajal taandus Voronov kõigist avalikest ametitest ning peale süüdimõistmist peab ta poliitikast eemale hoidma

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: