Põhjarannik: mõjukas Narva ekspoliitik viidi üle avavanglasse

Aleksei Voronov.
Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva hall kardinal Aleksei Voronov, keda veel hiljuti piirilinna mõjukaimaks tegelaseks peeti, on asunud resotsialiseerumise teele: ekspoliitik viidi üle avavanglasse ning karistusasutuse juhtkond lubab tal aeg-ajalt ka vanglast väljas käia.

Kohtu otsuse kohaselt peaks Voronov vanglast tingimisi vabanema tuleva aasta 26. märtsil, kuid Põhjarannikule teadaolevalt lubatakse tal juba praegu aeg-ajalt vabaduse hõngu hingamas käia.

"Voronov kannab oma karistust praegu avavanglaosakonnas ning teda on mitmel korral kindlateks kellaaegadeks vanglast välja lubatud (nt poes käimiseks)," kinnitas Põhjarannikule justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristin Rammus.

Kinnipeetava ümberpaigutamine avavanglasse on tavapärane samm vanglast vabanemise ettevalmistamisel, et aidata kinnipeetaval taas ühiskonnas viibimisega valutult harjuda.

Viru maakohtu 2019. aasta 4. juuni otsusega tunnistati tolleks hetkeks juba endine Narva linnavolikogu liige ja vee-ettevõtte Narva Vesi juht Aleksei Voronov süüdi altkäemaksu võtmises suures ulatuses ja mitmetes riigihangetega seotud seadusrikkumistes ning talle mõisteti karistuseks nelja aasta ja kuue kuu pikkune vangistus, millest aasta tuli tal reaalselt vangis istuda.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: