Voronov läks prokuratuuriga kokkuleppele

{{1559642160000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Korruptsioonikuritegudes süüdistatav Narva ettevõtja ja poliitik Aleksei Voronov läks prokuratuuriga kokkuleppele ja sai osaliselt reaalse ja osaliselt tingimisi vangistuse ning peab maksma riigile ligi 250 000 eurot.

BNS-i andmetel kinnitas kohus Voronovi, tema kaitsja ja Viru ringkonnaprokuratuuri sõlmitud karistusleppe, millega Voronov sai karistusena nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, millest tal tuleb reaalselt ära kanda üks aasta.

Lisaks konfiskeeris kohus temalt üle 65 000 euro ning mõistis välja üle 194 000 euro, mille katteks seatakse riigi kasuks hüpoteek tema kinnistule.

Mai lõpus pikendas kohus Voronovi vahi all pidamist veel kahe kuu võrra.

2. mail jättis Tartu ringkonnakohus rahuldamata Voronovi kaitsja kaebuse tema vahistamise peale.

Nimelt apelleeris advokaat sellele, et Voronov on kõigist avalikest ametitest, sealhulgas Narva vee-ettevõtte tegevjuhi, Narva linnavolikogu liikme ning fraktsiooni esimehe kohalt taandunud ja ei saa seega enam kedagi mõjutada.

Ringkonnakohtu hinnangul on vähemalt õigusemõistmisevastaste kuritegude toimepanemise oht, "nagu selle veenvalt ja jälgitavalt tuvastas maakohus", jätkuvalt olemas. "Seda vaatamata Voronovi taandumisele erinevatelt ametikohtadelt. Inimese formaalse ametiseisundi lõppemine ei tähenda alati veel tema informaalse mõjuvõimu lõppu, eriti olukorras, kus mõjutajat ja mõjutatavaid võivad siduda ühised valgustkartvad teod, teadmata hulk kompromiteerivat informatsiooni ja mingit laadi majanduslik sõltuvus," nentis ringkonnakohus oma määruses, millega jäeti Voronov vahi alla.

Voronovi süüdistatakse riigihangete tegemise nõuete rikkumises menetluses osalejale eelise andmise eesmärgil ning altkäemaksu saamises ja küsimises korduvalt ning suures ulatuses.

Oma ametiseisundit kasutades lõi AS-i Narva Vesi juhatuse liige Voronov prokuratuuri teatel oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes ning kohandas hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi, kindlustades seeläbi tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov süüdistuse järgi kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele. Vastutasuna sai ta väidetavalt altkäemaksu ligi 60 000 eurot.

Uurimise ajal taandus Voronov kõigist avalikest ametitest ning peale süüdimõistmist peab ta poliitikast eemale hoidma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See kohtuotsus tähendab, et süüdimõistval ajal ehk ajal, kui kohtuotsus on jõustunud ja isikul süüdimõistev kohtuotsus kehtib, ei saa isik tegeleda poliitikaga. Seega, hoolimata sellest, et isik ka juba eelnevalt astus tagasi volikogust. Samuti ma prognoosin, et tõenäoliselt ei ole tal ka võimalik tagasitee nendesse kohaliku omavalitsuse hallatavatesse sihtasutustesse või organitesse," selgitas Viru ringkonnaprokurör Kalmer Kask.

Kask lisas, et Voronov peab vanglas veetma ühe aasta alates 26. märtsist ehk ta vabaneb järgmise aasta märtsis.

Lisaks Voronovile on selles kriminaalasjas veel üheksa kahtlustatavat.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: