Viimsi koalitsioon seab vallavanema kohale Illar Lemetti

Viimsi võimuliit esitab vallavanema kandidaadiks maaeluministeeriumi endise kantsleri Illar Lemetti, kes on selleks ka oma nõusoleku andnud.

Reformierakonda kuuluv Märt Vooglaid ütles ERR-ile, et kolmapäeval kohtub Lemetti Viimsi vallavolikogu koalitsiooni esindajatega.

"Kui meie seltskond kiidab Lemetti heaks, siis järgmisel nädalal saab volikogus juba tema kandidatuuri hääletusele panna," märkis Vooglaid. Reformierakond on Viimsis võimul koos Isamaa ja sotsiaaldemokraatidega ning neil on volikogus kindel enamus.

Illar Lemetti pole ühegi erakonna liige ning Vooglaiu sõnul pole Reformierakond seadnud tingimuseks tema erakonda astumist.

Vooglaid märkis, et nad otsisid vallavanemat, kel oleks juhtimiskogemus, arusaam riigi mehhanismide toimimisest ja administratiivne võimekus. "Soovime valla efektiivset juhtimist," sõnas Vooglaid.

Lemetti pakkus vallavanemaks välja Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud Taavi Kotka, kes on ise riigiametis olnud. Vooglaid ütles, et Lemetti ei tulnud ennast ise pakkuma. "Pigem oli meil tükk tegemist tema ära veenmisega."

Viimsi vallavolikogu esimees Taavi Kotka ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Lemetti puhul on tegemist apoliitilise, tööka ning väga hea renomeega inimesega. "Ja mis ei ole vähem tähtis - kui on midagi kahtlast, siis ta on ka valmis helistama kriposse (kriminaalpolitseisse - toim.)," lausus Kotka.

Küsimusele, kas Viimsi vallas ei ole ühtegi inimest, kes oleks hea juht, vastas Kotka, et kindlasti on, aga enamlik neist ei ole nõus hakkama vallavanemaks.

Valitsus vabastas Lemetti kantsleriametist 25. novembril.

Viimsi valib uue vallavanema, kuna koolidirektori vallandamise tõttu avalikkuse ja kohalike poliitikute kriitika alla sattunud reformierakondlasest Laine Randjärv astus detsembris ametist tagasi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: