Kelmid petsid Raplamaa elanikult välja üle poole miljoni euro

Foto: Leonhard Foeger/Reuters/Scanpix

Raplamaal elavalt inimeselt pettis kurjategijad välja rohkem kui pool miljonit eurot.

Möödunud aasta novembris pakkus vene keelt kõnelev mees telefoni teel Raplamaal elavale isikule investeerimisvõimalust ning kahe juhendaja nõudmisel ja juhendamisel kandis ta raha välismaisele kontole, vahendas Lääne prefektuur.

Kontole petetul endal ligipääsu ei ole. Skeemiga tekitati isikule kahju enam kui 500 000 eurot. 

Prokuratuur alustas sel nädalal juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinhold ütles, et uurimise huvides juhtunu kohta rohkem infot ei avaldata. Ta lisas, et küll on ette tulnud 100 000 euro kanti ulatuvaid pettusi, kuid teadaolevalt pole nii suure summaga Eestis varem tegemist olnud.

Rapla vanemuurija Tanel Alasmaa rõhutas kelmusjuhtumiga seoses, et telefoni või e-posti teel saabuvatesse investeerimisvõimaluste pakkumistesse tuleks alati suhtuda ettevaatlikult. Taolisi petuskeeme on viimasel ajal Eestis kasutatud korduvalt.

"Üldjuhul sellistel puhkudel ei räägi inimesega ühendust võtvad teenusepakkujad eesti keelt. Tihti on inimesed, kes telefoni teel investeerimisvõimalusi pakuvad väga pealetükkivad. Mõistlik on numbrid, kust sellised kõned tulevad, ära blokeerida," rääkis Alasmaa, soovitades vajadusel selleks näiteks pereliikmete abi paluda.

"Kui keegi lubab kiiret hõlptulu ja ulmelisi summasid, siis see on juba väga selge ohumärk, et asi ei ole õige. Sel juhul on enne raha investeerimist hea mõte mõne lähedase või usaldusisikuga investeerimisplaan läbi arutada."

Alasmaa tuletas meelde, et mitte mingil juhul ei tohi võõrastel inimestel lubada ligipääsu teie arvutile ja pangakontole ega avaldada neile paroole. Samuti ei tohi jagada võõrastele enda dokumentide ja pangakaartide koopiaid/fotosid.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: