Lüganuse vallavanema ja vallandatud koolijuhi kohtumine lahendust ei toonud

Lüganuse vallavanema Viktor Rauami ja Kiviõli 1. keskkooli vallandatud koolijuhi Heidi Uustalu kohtumisel arutati pikaleveninud konflikti lõpetamise võimalusi. Kohtumisel konkreetse lahenduseni ei jõutud ning pooled võtsid mõtlemisaja.

Kiviõli 1. keskkooli õpetajad loobusid streigist tingimusel, et vallavalitsus arutab Heidi Uustaluga tema võimalikku töötamist koolijuhi kohusetäitjana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vallavalitsus oli kohtumisega nõus, kuid kompromissi leidmist raskendab 6. jaanuaril alanud kohtumenetlus Heidi Uustalu vallandamise ebaseaduslikuks tunnistamises.

Lisaks kinnitas vallavanem, et õpetajate ettepanekut on juriidiliselt keeruline täita.

"Tuleb tööd teha nende võimalustega, kas juriidilises mõttes üldse ajutise lepingu sõlmimine tänases olukorras on võimalik. Praegu tavakodanikuna ma ei näe väga suurt võimalust, et ajutise lepingu sõlmimine oleks väga seaduslik," rääkis Rauam.

"Tänaseks on ju kohtumenetlus käimas. See ei ole ignoreeritav enam, see on natuke teine olukord kui nädal aega tagasi. Pakkusin siis välja, et üks võimalus on, et vald võtab hagi õigeks, ja teine, et püüame saavutada kompromissi läbi kohtumenetluse. Need on tänases reaalsuses võimalikud edenemised," ütles Uustalu.

Mis edasi saab, selgub nädala pärast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: