Kiviõli kooli vallandatud juhile tehakse ettepanek jätkata õppeaasta lõpuni

Teisipäeval kohtusid Kiviõli 1. keskkooli õpetajate ja Lüganuse vallavalitsuse esindajad, et lahendada koolidirektori vallandamisega tekkinud koolitüli ja hoida ära järgmise nädala esmaspäeval algavat õpetajate streiki.

Läbirääkijad leppisid kokku, et veel käesoleval nädalal räägib vallavanem Viktor Rauam usalduse kaotamise tõttu ametist vabastatud Kiviõli 1. keskkooli endise direktori Heidi Uustaluga ja teeb talle ettepaneku jätkata kuni õppeaasta lõpuni direktori kohusetäitjana.

Lisaks võtavad õpetajad tagasi 13. jaanuariks tehtud streigiteate, kui Uustalu annab nõusoleku direktori kohusetäitjana õppeaasta lõpuni jätkata või teatab, et ta ei soovi Kiviõli 1. keskkooli direktori kohusetäitjana jätkata.

Kui Heidi Uustalu nõustub direktori kohusetäitjana jätkama, tühistab vallavalitsus 15. jaanuariks määratud konkursi Kiviõli 1. keskkooli direktori ametikohale.

Uustalu ütles ERR-ile, et on läbirääkimisteks avatud ja teeb otsuse pärast vallajuhtidega kohtumist.

Lüganuse vallavalitsus lõpetas Uustalu töösuhte detsembri alguses peale seda, kui volikogu koalitsioon leidis, et opositsiooni kuuluv Uustalu on kaotanud nende usalduse. Volikogu otsus tuli peale seda, kui Reformierakonda kuuluv Uustalu oli lubanud koolis korraldada Reformierakonna noorte koosoleku.

Vallavalitsuse hinnangul oleks streik ebaseaduslik, õpetajaid nõustava haridustöötajate liidu esimehe Reemo Voltri arvates on streik oma vallandatud juhi toetuseks siiski lubatud.

Toimetaja: Marko Tooming, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: