Kiviõli 1. keskkooli õpetajad edastasid vallale streigiteate

Kiviõli 1. keskkooli õpetajad esitasid esmaspäeval Lüganuse vallavalitsusele teate, et kui kahe nädala jooksul ei rahuldata nende nõudmist ootamatult vallandatud koolijuht tööle ennistada, siis nad alustavad 13. jaanuaril tähtajatut streiki.

Sellisel põhjusel pole Eesti hariduselus varem streigitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Iga streik, kuna see on ka pretsedent Eesti riigis, on äärmuslik samm, kuhu me ei taha minna. See kaks nädalat, mis jääb siia vahele, me soovime väga siiralt olla läbirääkimistes, et leida parem lahendus, et me ei peaks valima seda äärmuslikku. Loomulikult paneb see kõik raskesse olukorda, aga äkki me leiame selle kahe nädalaga väga kiiresti lahenduse," rääkis Kiviõli 1. keskkooli õpetajate esindaja Mariliis Randmer.

Pöördumise sisu: "5.12.2019 vallavalitsuse istungil otsustati Kiviõli I Keskkooli direktor Heidi Uustalu ametist vabastada. Õpetajad ja hoolekogu on vallale esitanud kindla nõudmise Heidi Uustalu direktori ametisse ennistamiseks. Oleme pidanud läbirääkimisi nii vallavalitsuse, hariduskomisjoni kui ka volikogu eestseisusega, kuid meie nõudmine on jäänud täitmata. 28.12.2019 toimunud rahvakoosolekul ei jõutud samuti lahenduseni.

Vallavanem Viktor Rauami sõnul plaanitakse otsuse tagasipööramist kaaluda jaanuari lõpuni. Leiame, et see on liiga pikk aeg ja otsus võiks tulla kiiremini. Käesolevaga edastame vallavalitsusele Kiviõli I Keskkooli õpetajate streigiteate: kui 13. jaanuariks ei ole õpetajate poolset nõudmist täietud ega ennistatud Heidi Uustalu direktori ametikohale, alustame streiki 13.01.2020, mis kestab kuni meie nõudmise täitmiseni. Streigi toimumise ajal organiseerib kooli tööd kooli pidaja.

Streigile eelneva kahe nädala jooksul oleme valmis läbirääkimisteks, et leida lahendus meie nõudmise täitmiseks. Alla kirjutanud Kiviõli I Keskkooli õpetajad."

Kiviõli keskkooli 47st õpetajast ja sotsiaalpedagoogist kirjutas pöördumisele alla 42. Võimalik Streik ei puuduta kooli abipersonali.

Korra on Kiviõli 1. keskkooli õpetajad juba vallandatud koolijuhi toetuseks streikinud: 17. detsembril oli tunniajaline toetusstreik.

Lüganuse vallavanem Viktor Rauam ütles ERR-ile, et ta on valmis tekkinud olukorda sisuliselt kommenteerima uuel aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: