Kiviõli koolikriis võib saada lahenduse

Anu Vau (paremalt teine) osales ka Kiviõli 1. keskkooli koolitüli lahendamise läbirääkimistel.
Anu Vau (paremalt teine) osales ka Kiviõli 1. keskkooli koolitüli lahendamise läbirääkimistel. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Kiviõli 1. keskkooli juhtimiskriis on saamas lahendust, sest direktori ametisse asub tõenäoliselt kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Anu Vau, keda toetab ka koolipere.

Anu Vau kaotas küll direktori konkursil häältega 2:6 Tarmo Valgepeale, kuid Valgepea loobus kolmapäeval ametist, viidates sellele, et koolipere on tema direktoriks saamise vastu. Algul loobus vallavalitsuse pakkumisest ka Anu Vau, kuid neljapäeval teatas ta kirjalikult, et on valmis direktoriks saama. Direktorikandidaat Anu Vau ja Lüganuse vallavanem Viktor Rauam saavad töötingimuste kokkuleppimiseks kokku sel reedel.

Kiviõli 1. keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Anu Vau töötab Kiviõli 1. keskkoolis 2008. aastast saati. Pärast Tartu Ülikooli lõpetamist töötas ta aastatel 2000-2008 Maidla põhikoolis. Ta on 1992. aastal lõpetanud Tõrva keskkooli (praegune gümnaasium).

Anu Vau sõnul kandideeris ta direktoriks, sest tahab, et Kiviõli 1. keskkooli kasvatataks ja õpetataks jätkuvalt heatahtlikke, asjalikke ja uudishimulikke kodanikke. "Ma tahan jätkata Heidiga koos loodut. Ma tahan aidata meeskonnal jõuda üheskoos püstitatud eesmärkideni. See meeskond, need minu kaasteelised said väga suureks kaalukeeleks. Tunnen, et selle meeskonnaga on võimalik vajaduse korral ka hiigelsuuri mägesid liigutada. Paljud sõnumid, telefonikõned, toetusavaldused lastevanematelt, kolleegidelt, sõpradelt – ka need aitasid otsuse tegemisele kaasa. Ma tean, et mul on, mida kogukonnale ja koolile pakkuda," sõnas Vau.

Just kogukonna toetuse tõttu muutis ta ümber ka oma algse telefoni teel antud ei. "See eilne vallasekretäri telefonikõnes esitatud pakkumise eitav vastus tulenes kindlasti sellest, et vaimus olin võõrale numbrile vastates valmis telefoniturunduse pareerimiseks ja vist ei hoomanud tegelikult üldse täpselt, mida tegelikult pakuti – mitte ajakirju või vitamiine, vaid direktorikohta! Kui koju jõudes aru sain, mida oli pakutud, ja kui hakkas saabuma tohutu toetussõnumite ja kirjade laviin, siis hakkas kohale jõudma, mis pakkumisega tegelikult tegu oli."

Kiviõli 1. keskkool jäi direktorita pärast seda, kui vallavalitsuse 5. detsembri istungil otsustati 15aastat kooli juhtinud Heidi Uustalu vallandada. Eksdirektor on oma vallandamise vaidlustanud kohtus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: