X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu Ülikool keelas Huawei-teemalise artikli

Erik Puura.
Erik Puura. Autor/allikas: Katre Tatrik/Tartu ülikool.

Tartu Ülikooli ajakirja Universitas Tartuensis veebruarikuu numbris pidi ilmuma toimetaja Mari Eesmaa artikkel ülikooli ja Hiina suurkorporatsiooni Huawei vahel eelmise aasta sügisel sõlmitud koostöökokkuleppest, ent segastel asjaoludel jäi artikli ilmumine ära, kirjutab Eesti Ekspress.

Eesmaa ise ütles, et tema keelamise täpseid tagamaid ei tea ja sai artikli mitteilmumise otsusest teada ülikooli kommunikatsioonijuhilt. "Olin eelkõige pettunud - miks Tartu Ülikool, kus ma olen omandanud oma ajakirjanduslikud oskused ja kriitilise mõtlemise, paneb mulle nüüd suukorvi pähe," räägib Eesmaa.

Formaalselt allub Universitas Tartuensis ülikooli kommunikatsiooniosakonnale, mis omakorda allub ülikooli kantslerile, kes saab suuniseid rektoraadist. Seda jada pidi liikudes tuli välja, et initsiatiiv artikli mitteavaldamiseks tuli arendusprorektorilt Erik Puuralt.

Erik Puura tunnistas, et tõepoolest tema tõstatas küsimuse, kas selline artikkel Universitas Tartuensises avaldada, lisades, et tema arvates oleks asja pidanud arutama ajakirja kolleegium, kuhu tema tahtis artikli küsimuse suunata. Kolleegium pole aga juba viis aastat koos käinud.

Loos pealkirjaga "Koostööleppel Huaweiga on mitu tahku" said sõna Erik Puura ise, professor Urmas Varblane, professor Jaak Vilo, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juhataja Mihkel Solvak ning artikliga tutvunud Ekspress leidis selle tasakaalustatud loo olevat, mida möönis ka Puura ise.

Vestlusest Puuraga ei tulnudki selgelt välja, mis talle selle artikli juures ei istunud. "Huawei poolt küll survet ei tulnud," kinnitas Puura, aga lisas, et ülikool - vähemalt sellises vormis - ei peaks poliitilisse debatti sekkuma.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: