Euroopa Parlament kaalub koroonaviiruse tõttu saadikute kaugtööd

Euroopa Parlamendi istungitesaal Strasbourgis.
Euroopa Parlamendi istungitesaal Strasbourgis. Autor/allikas: PATRICK SEEGER, EPA / Scanpx

Euroopa Parlamendis kaalutakse võimalust, et saadikud võiksid koroonaviiruse ohu tõttu osaleda plenaaristungil videosilla kaudu.

Parlamendis otsitakse, kuidas pakkuda saadikutele kaugtöö võimalusi ja sellega seoses kaalutakse videokonverentsi või ka täiustatud videostriimingu rakendamist, ütles EP ametnik väljaandele Politico.com.

Eurosaadikutelt on palutud mitte tulla parlamenti, kui nad on viimase kahe nädala jooksul reisinud viiruseohtlikesse piirkondadesse. Seni ei ole ükski saadik ennast ise karantiini pannud, märkis Politico.

Kui saadikud peaksid siiski karantiini jääma, siis Euroopa Parlament tegeleb sellega, et leida neile võimalus istungeid ja kohtumisi jälgida ning kasutada ka sünkroontõlke võimalusi, ütles ametnik.

Euroopa Parlament on tühistanud kõik saadikute visiidid viiruseohtlikesse riikidesse ja piirkondadesse, sealhulgas Põhja-Itaaliasse, Hiinasse, Hongkongi, Macausse, Singapuri, Lõuna-Koreasse, Jaapanisse ja Iraani. Sel nädalal jäeti ära näiteks kahe komisjoni kavasolnud külaskäigud Milaanosse ja Parmasse Itaalias.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: