Narvas kihutas auto läbi piiripunkti värava

{{1583054520000 | amCalendar}}

Narva piiripunktis kihutas maastur läbi piiripunkti värava, selle juht peeti hiljem Narva linnas kinni.

Ida prefektuuri operatiivjuht Alar Karu ütles ERR-ile, et ööl vastu pühapäeva kella 02.40 paiku tuli läbi Narva piiripunkti tõkkepuu ja voldikvärava Eestisse sõiduauto Mitsubishi Pajero, mille juht ei peatanud oma masinat piirikontrolliks ning jätkas sõitu Eesti suunas.

Ta lisas, et vahejuhtumile reageerinud politseinikud tabasid masina koos juhiga Narvast Rakvere tänavalt.

"Keskealine mees peeti kinni ning toimetati politseijaoskonda. Mehe isikut ning juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses," ütles Karu.

Politsei käsitleb juhtunut ebaseadusliku piiriületusena.

Narva piiripunkti juhi Üllar Kustala sõnul võib öelda, et maasturi juhi tegevus oli tahtlik ning ei olnud põhjustatud näiteks teadmatusest.

Kustala sõnul said rammimises kahjustada tõkkepuu ja värav, inimesed viga ei saanud. "Keegi viga ei saanud, kuigi see läbisõitmine oleks võinud lõppeda ja inimkahjudega, sest samal ajal oli piiriületus küllaltki intensiivne," rääkis Kustala ERR-ile.

Karu hinnangul oli tegemist esimese niisuguse juhtumiga. "Minu praktika juures on see esimene selline juhtum. Võimalik, et on varem midagi sellist olnud, kuid mina seda kinnitada ei saa. Piiripunkt on päris intensiivse liikumisega ala ja ilmselgelt juhtub seal ka, et juhid tähelepanematusest sõidavad mingitele piiretele vastu vastu, aga need on olnud tähelepanematusest tingitud tegevused, mitte otsesed tahtlikud käitumised," selgitas ta.

Kustala sõnul on Narva piiripunktis olev isikkoosseisu arvukus piisav, et taolistele piiriületustele koheselt reageerida. "Kuna see sõiduk tabati tegelikult suhteliselt kiiresti, siis ma arvan, et kõik protseduurid, mis on selleks välja töötatud ja kokku lepitud, need toimisid," lausus Kustala.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: