Kõlvart: linn otsustab lähipäevil, kuidas koolid peaksid tegutsema

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles reede õhtul pärast erakorralist nõupidamist, et linn otsustab lähipäevil selle, kuidas koolid koroonaviirusega pärast peaksid töötama.

Kõlvart kutsus reede õhtuks seoses koroonaviirusega edasiste plaanide arutamiseks kokku erakorralise nõupidamise, kus osalesid terviseameti ja Tallinna haridusameti esindaja ning linnavalitsuse liikmed.

Koosolekul kuulati terviseameti ettekannet hetkeolukorrast ja arutati, milliseid meetmeid rakendada.

"Teadaolevalt riigi tasandil tänaseks ei ole midagi imperatiivselt otsustatud ehk ühtegi keeldu pole rakendatud. Samas, tõepoolest, mulle tundub, et omavalitsused peaks välja töötama ka enda meetmed ja see oli ka tänase koosoleku sisu. Me palusime kolleegil analüüsida iga meetme võimalikku mõju ja siis, kui me hakkame midagi piirama või keelama, peame olema valmis ka tagajärgedeks," rääkis linnapea.

Kõlvarti sõnul on linn otsustanud, et tühistab kõik linnasüsteemi ja linnaasutuste lähetused, jätkab tõhusat ühistranspordi koristamist ja töötab välja kriteeriumid, mille alusel hakata üritusi ära jätma.

"Juba praegu kriteeriumite alusel võiks mõelda selle peale, mis on üritused, mis tuleb ära jätta igal juhul. Ma arvan, et me oleme lähiajal valmis need kriteeriumid välja kuulutama. Samamoodi lähipäevil otsustame, kuidas peavad töötama haridusasutused," rääkis Kõlvart.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: