Tallink jätkab laevaühendust Soomega

{{1584523920000 | amCalendar}}
Tallinki laev
Tallinki laev Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Laevafirma Tallink küll vähendab Soome-reiside arvu, kuid ühendus Tallinna ja Helsingi vahel praegu jätkub, kinnitas ettevõtte esindaja.

"Oma tavapärases graafikus jätkab praegu Tallinki shuttle-laev Megastar. Nii, et Megastariga hetkel liiklus Tallinna - Helsingi liinil liiklus toimib, saab endiselt reisida," rääkis Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link kolmapäeval ERR-ile. Tema sõnul peaks Megastar liinil jätkama ka neljapäeval.

"Aga selle graafikusse võib tulla lähipäevil muudatusi sõltuvalt sellest, kui palju reisijaid laevale jagub. Vaatame graafikud üle ja esimesel võimalusel anname teada, mis saab Megastari liiklusest edasi järgmise paari päeva jooksul," ütles Link.

Tema sõnul väljus ettevõtte teine shuttle-laev Star kolmapäeva hommikul veel Helsingist, kuid jääb nüüd Tallinnasse sadamasse.

Samas jätkab aga praegu opereerimist Muuga ja Vuosaari vahel sõitev laev Seawind, mis on mõeldud peamiselt kaubaveoks. "Nii, et kaubaliiklus kestab, reisiliiklus toimib samuti edasi - seega reisima hetkel pääseb," ütles Link.

Tallinki esindaja rõhutas siiski, et enne pileti ostmist peaksid inimesed kindlasti kontrollima, kas neil on ka seoses koroonapandeemiaga kehtestatud eriolukorraga Soome või Eestisse sisenemise õigus: "Loomulikult tuleb kontrollida, kas inimesel on Eestisse sisenemise õigus, enne kuiu laevapilet osta ja homse seisuga tasub kontrollida, kas on ka Soome sisenemise õigus, vastavalt riiklikele korraldustele."

Eestis juba kehtestatud piirangute tõttu saavad riiki siseneda ainult Eesti kodanikud ja siinse elamisloaga inimesed või kaupu vedavad autojuhid. Soomes jõustuvad riiki sisenemise piirangud neljapäeval. Mõlemas riigis peavad sisenejad jääma 14 päevaks karantiini.

Tallink suunab kaks laeva ajutiselt Turu-Kapellskäri liinile

Tallink suunab alates neljapäevast laevad Baltic Princess ja Galaxy ajutiselt ümber Turu-Kapellskäri liinile selleks, et tagada kaubaveo jätkumine Soome ja Rootsi vahel. Laevad ei peatu Ahvenamaal.

Baltic Princess väljub Turust Kapellskäri neljapäeval kell 20.30 kohaliku aja järgi ning saabub Kapellskäri reedel kell 7.00 kohaliku aja järgi.

Laev väljub Kapellskärist taas reede õhtul kell 20.30 kohaliku aja järgi.

Galaxy väljub neljapäeval Turust ja Stockholmist graafikujärgselt. Õhtusele väljumisele Stockholmist on lubatud vaid üheotsapiletiga reisijad, kellel on õigus Soome Vabariiki sisenemiseks.

Alates reedest on kõik Galaxy tavapärased väljumised ajutiselt tühistatud ning Galaxy väljub Turust Kapellskäri reede õhtul kell 20.30 kohaliku aja järgi.

Baltic Princess ja Galaxy hakkavad Turust ja Kapellskärist väljuma vaheldumisi kord päevas õhtuti kell 20.30.

Baltic Princessi ja Galaxy väljumised alates reedest on eelkõige mõeldud kaubavedajatele.

Tallink Silja võtab esimesel võimalusel ühendust kõigi reisijatega, keda see muudatus puudutab.

Pileteid laevadele Baltic Princess ja Galaxy saavad kaubavedajad broneerida läbi Tallink Silja Cargo klienditeeninduse.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: