X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Volinik: Euroopa on Hiinast ja Indiast morbiidses sõltuvuses

Euroopa Komisjoni asepresident Vera Jourova noomis pühapäeval teravalt Euroopa Liitu, öeldes, et selle koroonakriisist võimendatud sõltuvus Hiina ja India meditsiinitarnetest on morbiidne.

"See tõi esile meie morbiidse sõltuvuse Hiinast ja Indiast farmaatsiatoodete osas," ütles ta Tšehhi riigitelevisiooni väitlussaates. 

"See teeb meid haavatavaks ning me peame siin tegema radikaalseid muudatusi," lisas Tšehhi volinik, kes vastutab komisjonis väärtuste ja läbipaistvuse eest. 

"Me hindame ümber tarneahelad ja püüame neid mitmekesistada, tootes ideaalis nii palju kui võimalik Euroopas," lausus Jourova. "Oleme saanud suure õppetunni."

Euroopa Komisjon on koostamas selleteemalist strateegilist plaani, mille mustand peaks valmima kuu lõpuks, ja esitama selle EL-i liikmesriikide juhtidele, lisas Jourova. 

"See seotakse EL-i uue eelarvega (aastaiks 2021-2027). Kui me ei suuda uues eelarves kiiresti kokku leppida, ootavad meid suured probleemid taastumiseks vajaliku rahaga ning küsimusega, kust seda saada," lisas ta. 

Tšehhi Vabariik sõltub viiruse levikuga silmitsi olles näomaskide, testide ja muude meditsiinivahendite osas Hiina tarnetest, justnagu paljud teisedki EL-i riigid. 

Tšehhi Vabariigis, mis kavatseb esmaspäevast asuda piiranguid leevendama, on registreeritud 6071 nakkus- ja 186 surmajuhtumit. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: