Briti teadlased alustasid koroonavaktsiini testimist inimestel

Foto on illustratiivne, koroonavaktsiini ei ole veel olemas.
Foto on illustratiivne, koroonavaktsiini ei ole veel olemas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / Dado Ruvic

Koroonaviiruse vaktsiini loomisega tegelev Briti teadlaste töörühm alustas neljapäeval vaktsiini testmist inimestel.

Oxfordi ülikooli teadlased asusid neljapäeval manustama oma loodud vaktsiini ChAdOx1 nCoV-19 vabatahtlikele.

Testidega tuleb kindlaks teha, kas vaktsiin töötab, kas sellel on mittesoovitavaid kõrvaltoimeid ning kas see annab piisava immuunsuse, ütles Oxfordi uurimisrühma esindaja.

Samal ajal teatasid ka Itaalia ettevõte ReiThera, Saksmaa firma Leukocare ning Univercells Belgiast, et tegelevad samuti koroonavaktsiini leidmisega ning plaanivad teste alustada mõne kuu pärast.

Briti ettevõte GSK ja Prantsusmaa Sanofi teatasid eelmisel nädalal sarnasest koostöökokkuleppest, lubades alustada teste teisel poolaastal.

Kokku tegutseb maailmas umbes sada erinevat biotehnoloogia ettevõtet ja teadlasterüha COVID-19 vaktsiini kallal ning vähemalt viis on alustanud kliinilisi katseid inimestega.

Oxfordi teadlased kutsusid eelmisel nädalal üles valmistuma miljonite vaktsiinidooside tootmiseks juba enne, kui testide tulemused selguvad, et positiivse tulemuse korral koheselt tootmine käivitada.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: