Poola poliitikud kritiseerivad europarlamendi aruannet õigusriigi olukorra kohta

Foto: Birgit Püve/Vabariigi Presidendi Kantselei

Poola valitsuspartei Õigus ja Õiglus poliitikud kritiseerivad Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste, -õiguste ja siseasjade komitee aruannet õigusriigi olukorra kohta Poolas.

Õiguse ja Õigluse hinnangul on aruanne ideoloogiliselt kallutatud, sest enamik aruande koostamisega seotud poliitikuid on kas vasakpoolsed või liberaalid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ühelgi Euroopa institutsioonil pole mingit seaduslikku alust tegeleda olukorraga Poolas. Üheski Euroopa dokumendis, mis on liikmesriikidele õiguslikult siduv, pole õigusriigi definitsiooni, õigussüsteemi definitsiooni, ülemkohtu, põhiseaduskohtu, riigikohtu jne määratlust," rääkis Euroopa Parlamendi liige Witold Waszczykowski.

"See aruanne on erakordselt ohtlik Poola riikluse seisukohalt, sest selle järeldustes seisab, et Euroopa Liidu tulevane eelarve peab olema seotud õigusriigi kriteeriumitega. Selles aruandes, mis võib mõjuda kõigi poolakate rahakotile ja mille ilmselt on kirjutanud Poola opositsioon, on palju valesid, väärititõlgendusi ja manipulatsioone," kommenteeris europarlamendi saadik Patryk Jaki.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: