Riik toob Türkmenistanist 43 000 euro eest koju Eesti kodaniku

{{1591272300000 | amCalendar}}
Tallinna kiirabi  meditsiinilend. Foto on illustratiivne.
Tallinna kiirabi meditsiinilend. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Tallinna kiirabi

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul otsustas valitsus neljapäeval tellida evakuatsioonilennu, et tuua Türkmenistanist kodumaale üks Eesti kodanik.

Reinsalu sõnul leidis valitsus, et erilennu tellimine on vältimatu, kuna Türkmenistan on oma õhuruumi sulgenud. Lisaks on tegemist meditsiinilennuga, mis viiakse läbi koostöös Tallinna kiirabiga.

Reinsalu sõnul läheb lend maksma 43 000 eurot.

Välisministeeriumi meedianõunik Leen Lindam lisas, et erakorraline meditsiiniteenus sisaldab edasi-tagasi lendu, meditsiinibrigaadi, spetsiaalseid lennukisse paigaldatud meditsiiniseadmeid ja meditsiinilist abi lennu ajal.

Tallinna kiirabi juht Raul Adlas selgitas ERR-ile, et lend läheb nii palju maksma sellepärast, et lennufirma, kellest teenus telliti, esitas sellise arve.

"Lend nii kaugele maksab lennufirma arve järgi nii palju. Peale meedikute võetakse peale ainult patsient," lausus Adlas.

Ta lisas, et lend telliti, sest patsiendil puudub muu võimalus Eestisse saada. "See on üsna keeruline logistiline operatsioon," märkis Adlas.

Adlas ütles, et patsiendi puhul ei ole tegu eluohtliku terviserikkega, aga ta vajab haiglaravi. Ta täpsustas, et patsient ei ole koroonahaige.

Lend Türkmenistani toimub Adlase sõnul laupäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: