Taani tahab 5G tehnoloogiat osta ainult liitlastelt

Taani kaitseminister Trine Bramsen (keskel) koos oma Hollandi kolleegi Ank Bijleveldi (vasakul) ja Saksa kantlseri Angela Merkeliga.
Taani kaitseminister Trine Bramsen (keskel) koos oma Hollandi kolleegi Ank Bijleveldi (vasakul) ja Saksa kantlseri Angela Merkeliga. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / LIONEL BONAVENTURE

Taani soovib välistada viienda põlvkonna (5G) sidevõrkude rajamiseks tehnoloogiatarned riikidelt, mis ei ole Taanile julgeolekuliitlased, ütles riigi kaitseminister.

"Taani ja taanlaste kaitseks soovime koostööd ainult nendega, kellega me juba oleme liitlassuhetes," ütles kaitseminister Trine Bramsen esmaspäeval uudisteportaalile ITWatch.

Taani kaitseministeerium ei olnud koheselt Reutersi kommentaaripalvele vastamiseks valmis.

Taanis tegutsevad telekommunikatsiooniettevõtted Nordic telecoms 3, Telia ja Telenor ei ole veel valinud tarnijat, kes nende 5G-võrkusid hakkab ehitama.

Eelmisel aastal otsustas Taani suurim telekommunikatsioonioperaator TDC eelistada Ericssoni oma võrgu väljaehitamisel, jättes kõrvale Hiina ettevõtte Huawei pakutava tehnoloogia. TDC teatas, et see oli äriline otsus, kuid see ei olnud ka "pime" Huawei suhtes esitatud arvukate infojulgeolekumurede suhtes.

Huawei on Hiina ja USA tüli keskmes, kuna Washington väidab, et Peking võib ettevõtte 5G-tehnoloogiat kasutada lääneriikide järel luuramiseks.

Huawei on süüdistused tagasi lükanud ning väitnud, et USA-l endal on pikk ajalugu digitehnoloogiate moderniseerimiseks, et selle abil luureinfot koguda.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: