Huawei lükkas tagasi Saksa meedia väited, et firma tooted on turvaoht

Huawei.
Huawei. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Hiina telekomifirma Huawei lükkas tagasi kolmapäeval meedias ilmunud väited, et Saksamaa valitsusel on tõendeid, et firma teeb koostööd Hiina Rahvavabariigi luureasutustega.

"Huawei Technologies pole teinud ega kavatse ka kunagi teha midagi, mis ohustaks võrgu või meie klientide andmete turvalisust," vahendas Reuters Huawei vastulauset Saksa ajalehe Handelsblatt artiklile.

"Handelsblatti artikkel kordab vanu ja põhjendamatuid väiteid ilma mingeid konkreetseid tõendeid esitamata," lisati Hiina firma teates.

Handlelsblatti artiklis viidatakse välisministeeriumi mitmetele piiratud kasutusega dokumentidele, mida on jaganud USA ametnikud ning mille näol olevat tegu tõenditega, et Hiina firmad on järgmise põlvkonna ehk 5G mobiilsidevõrkude rajamisel ebausaldusväärseteks partneriteks.

Saksamaa välisministeeriumi teatel pole neil põhimõtteliselt kavas sisedokumente kommenteerida.

Liidukantsler Angela Merkeli valitsuses ja tema paremtsentristlikus erakonnas CDU on eriarvamusi, kas Huawei tehnika kasutamine kujutaks Euroopa jaoks julgeolekuohtu. Saksamaal on kõik kolm suuremat võrguoperaatorit hetkel Hiina firma kliendiks.

Euroopa Komisjon avaldas kolmapäeval juhtnöörid, mille alusel võivad liikmesriigid piirata või keelata riskantseks peetud tarnijaid, kuid ühtegi konkreetset firmat või riiki seal otsesõnu ei mainitud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: