Taani peaminister pidi MFF-i tõttu pulmad edasi lükkama

Taani peaminister Mette Frederiksen.
Taani peaminister Mette Frederiksen. Autor/allikas: SCANPIX / EPA / Niels Christian Vilmann

Taani peaminister Mette Frederiksen pidi kavandatud pulmad edasi lükkama, kuna samale ajale sattus Euroopa Ülemkogu, millel loodetakse kokku leppida Euroopa Liidu järgmises seitsmeaastases eelarves (MFF).

"Ma ootan nii väga abiellumist selle imelise mehega. Kuid asjad ei ole nii lihtsad ja nüüd on Euroopa Ülemkogu kokku kutsutud just selleks juulikuu laupäevaks, millal me plaanisime oma pulmi pidada," kirjutas Frederiksen Facebookis.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel kutsus EL-i liikmesriikide liidrid 17.-18. juuliks Brüsselisse, et saavutada kokkulepe umbes 1,1 triljoni suuruse MFF-i ja 750-miljardise majanduse taaskäivitamise paketi osas.

"Paha lugu, aga ma pean tööle pühenduma ja kaitsma Taani huve. Nii, et me peame oma plaane uuesti muutma," kirjutas Frederiksen.

Sotsiaaldemokraadist peaminister pidi oma elukaaslase Bo Tengbergiga abielluma juba 2019. aasta suvel, kuid paar otsustas pulmad edasi lükata seoses samal aastal peetud valimistega.

"Kõigest kõige tähtsam on armastus. Ja me abiellume peagi. Ootan seda, millal ma saan Bo'le (kes on olnud tänuväärselt väga kannatlik) oma jah-sõna öelda," kirjutas Frederiksen.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Politico.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: