Läti keelustas Vene uudistekanali RT

RT ingliskeelsete uudiste veebileht.
RT ingliskeelsete uudiste veebileht. Autor/allikas: rt.com

Tulenevalt Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonidest Vene uudistekanali RT vastu, otsustas Läti elektroonilise massimeedia nõukogu (NEPLP) keelustada seitse RT telekanalit, kutsudes teisi EL-i liikmesriike sama tegema.

LETA andmetel on Lätis keelu all RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary ja RT TV.

Läti keelustab kanalid, sest RT on EL-i sanktsioonide alla pandud Dmitri Kiseljovi kontrolli all. Kiseljov on sanktsioonide nimekirjas tema rolli eest 2014. aasta Krimmi annekteerimist toetanud propagandas.

Endise nimega Russia Today on Vene riigi kontrolli all olev telekanalite võrk, mis edastab inglise, hispaania, araabia ja teistes keeltes saateid ja Kremli-meelset sisu.

NEPLP märkis, et nagu teised Kremli-meelsed propagandakanalid, kujutatakse RT saadetes Lätit nurjunud riigina ning Kiseljov on saatejuhina Kremli propaganda üks juhtivatest edastajatest.

Kuna Kiseljov on EL-i sanktsioonide all, annab NEPLP oma otsusest teada teiste liikmesriikide meediajärelevalveasutustele ning leiab, et samasugune keelt RT vastu tuleks kehtestada kogu EL-is.

"Meie kogutud tõendid on väga tugevad ja me kutsume kõigi EL-i liikmesriikide regulaatoreid järgima meie eeskuju ja keelustama RT oma territooriumil. Niisugustel saadetel ei ole kohta Lätis või mujal EL-is," ütles NEPLP juht Ivars Abolins.

Keeld jõustub selle väljakuulutamise hetkel ning kehtib kuni EL eemaldab Kiseljovi oma sanktsioonide nimekirjast. Keelu alla sattunud RT kanalid on registreeritud Venemaal ja Suurbritannias.

2019. aasta novembris NEPLP juba keelustas üheksa Vene telekanalit, mille omanik on Juri Kovaltšuk, kes on samuti EL-i sanktsioonide nimekirjas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: