Riigiduuma hakkab arutama võimalusi Lääne netiportaalide karistamiseks

Vene telepropagandisti Vladimir solovjovi (paremal) saates on sage külaline Vladimir Žirinovski.
Vene telepropagandisti Vladimir solovjovi (paremal) saates on sage külaline Vladimir Žirinovski. Autor/allikas: SCANPIX / ITAR-TASS

Venemaa parlamendi alamkojas anti menetlusse eelnõu, mis lubaks võimudel blokeerida Lääne internetiportaalidele ligipääsu, kui need takistavad Vene meedia sisu edastamist oma kanalites.

Algatuse ajendiks on Google'i hiljutised otsused piirata Vene propagandakanalites edastatud vastuoluliste saadete levikut.

Nii olevat Google piiranud endale kuuluvas videoedastuskanalis YouTube Vene telepropagandisti Vladimir Solovjovi esinemiste vaadatavust ja lisanud propagandakanali RT koostatud filmile "USA 2020: Up in arms", mis kajastas Ameerika Ühendriikides kestvaid proteste, hoiatuse selle sisu erapoolikuse kohta.

Vene sideamet Roskomnadzor teatas 13. novembril, et YouTube'is on "sagenenud blokeeringud, märgistamised, hoiatused ja muud piirangud Vene meediaväljannete ja ajakirjanike materjalide suhtes". Sellega seoses soovitas Vene sideamet paigutada Venemaa meediaväljaannetel oma materjal kodumaistele platvormidele.

Seadusemuudatuse esitasid Vene parlamendis ülemkoja liige Alekse Puštov ning kuus riigiduuma saadikut, teiste seas Aleksandr Hinštein, Sergei Bojarski ja Anton Gorelkin.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: