Norstati uuringu kohaselt pole erakondade reitingud suve jooksul muutunud

Parteide esimehed
Parteide esimehed "Esimeses stuudios" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Erakondade toetusprotsendid pole suve jooksul praktiliselt muutunud, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös korraldatud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,3 protsenti, Keskerakonda 24,5 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 16,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Nädal tagasi olid nende toetusnumbrid vastavalt 31 protsenti, 24,8 protsenti ja 17,4 protsenti.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,5 protsenti), Eesti 200 (8,4 protsenti) ning Isamaa (5,6 protsenti). Nende eelmise nädala toetusnumbrid olid vastavalt 8,5, 7,9 ja 5,3 protsenti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47 protsenti ja opositsioonierakondi 39,8 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 1. juunist 6. juulini ning nende käigus kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Võrreldes jaanipäeva eelse ajaga pole reitingutes märkimisväärseid muutusi toimunud ning erakondade toetusprotsendid on juba kuu aega püsinud samal tasemel, tõdeb Norstat oma pressiteates.

Norstat viis küsitlused läbi ajavahemikel 1. - 8. juuni, 9. - 16. juuni, 16. - 22. juuni ja 29. - 6. juuli ning nendele vastas kokku 4003 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku.

Küsitlused tehti kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Uuringu maksimaalne statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: