Berliin: Saksamaa hoiak Nord Stream 2 suhtes on muutumatu

Gaasitorud.
Gaasitorud. Autor/allikas: EBU/ERR

Berliin on võtnud arvesse USA välisminister Mike Pompeo avalduse sanktsioonide kohta Nord Stream 2 projektile, kuid Saksamaa hoiak pole muutunud, teatas Saksa valitsuse pressiteenistus neljapäeval.

"Föderaalvalitsuse hoiakut Nord Stream 2 suhtes on korduvalt väljendatud ning see püsib muutumatuna," ütles pressiesindaja.  

Pompeo teatas kolmapäeval, et Ühendriigid on otsustanud kehtestada piirangud Nord Stream 2 gaasijuhtme projektile, kuid ei täpsustanud millal. Ministri sõnul lähtuvad meetmed USA sanktsioonide seadusest ja kehtivad Nord Stream 2 ning osaliselt ka TurkStreami suhtes. 

Nord Streami teenistusse asunud Saksamaa ekskantsleri Gerhard Schröderi sõnul on USA plaan seada gaasijuhtmeprojektile ja selle osalistele uued sanktsioonid kaugeltki mitte esimene katse sekkuda Saksamaa energiapoliitikasse, sest USA tahtvat sanktsioonidega haarata kontrolli EL-i energiavaldkonna üle ja kirjutada Saksamaale ette, mida teha.

Schröder on Nord Streami projektiettevõtte aktsionäride nõukogu esimees.

Torustik peaks kahekordistama gaasitarneid Saksamaale ning on Venemaa riikliku energiahiiu Gazprom ekspordistrateegia võtmekomponent. 

Washington usub, et 9,5 miljardi eurone projekt annab Venemaale liiga suure mõju Lääne-Euroopa julgeoleku ja majanduse üle.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: