Ekspress Grupp kasvatas teises kvartalis koroonale vaatamata kasumit

Hans H. Luik ja Mari-Liis Rüütsalu
Hans H. Luik ja Mari-Liis Rüütsalu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Koroonaviirusest tingitud eriolukord ja piirangud kahandasid meediakontserni Ekspress Grupp teise kvartali käivet viiendiku võrra, kuid ettevõte suutis tänu kulude kärpimisele püsida kasumis. Kasum isegi kasvas marginaalselt.

AS-i Ekspress Grupp teise kvartali müügitulu oli 13,9 miljonit eurot, mida on 20 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal, selgub ettevõtte vahearuandest.

Suurima osa Ekspress Grupi müügist andsid digitaalsed tulud: juuni lõpu seisuga moodustasid digitaalsed tulud 68 protsenti kontserni meediasegmendi müügituludest ning 46 protsenti kontserni kogukäibest. Eelmise aasta esimesel poolaasta lõpuks olid vastavad numbrid 66 ja 42 protsenti.

Ekspress Grupi kasum enne intresse makse, kulumit ja amortisatsiooni (EBITDA) oli teises kvartalis 1,65 miljonit eurot, mis on 0,01 miljonit eurot rohkem võrreldes 2019. aasta sama ajaga. Kontsern teenis puhaskasumit 0,58 miljonit eurot, mida on võrreldes 2019. aasta sama perioodiga 0,23 miljonit eurot enam.

Esimese poolaasta kahjumiks kujunes 0,16 miljonit eurot, mis on 0,10 miljonit eurot vähem võrreldes eelmise aastaga.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul tulenes müügitulu langus peamiselt reklaamitulude ja trükiteenuste müügitulude vähenemisest. Kõige enam mõjutas eriolukord Läti piletimüügiplatvormi tegevust ja reklaamimüüki digitaalsetel väliekraanidel nii Eestis kui ka Lätis - nende valdkondade müügitulud olid teises kvartalis minimaalsel tasemel.

Kriisile reageerimiseks vähendasime kulubaasi ja taotlesime erinevaid riiklikke abimeetmeid, et hoida ära töötajate koondamisi ning parandada ettevõtte finantspositsiooni, rääkis Rüütsalu.

Teises kvartalis kasvas tugevalt Ekspress Grupi meediaväljaannete digitellimuste hulk ja jõudis Balti riikides kokku 63 tuhande tellijani, mis 26 protsenti enam võrreldes 2019. aasta lõpu seisuga.

Kontsern suutis vaatamata kriisikuudele parandada likviidsust. I poolaasta lõpuks oli Ekspress Grupil rahalisi vahendeid 6,3 miljonit eurot võrreldes 1,5 miljoni euroga eelmisel aasta sama perioodi lõpus.

"Likviidsuspositsiooni hoidmine on meile oluline, kuna koroonamõjudest tingitud kriisi edasine ulatus on veel teadmata," lisas Rüütsalu.

Ekspress Grupp annab tööd 1700 inimesele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: