Venemaa plaanib alustada oktoobris massilist vaktsineerimist

Venemaa tervishoiuminister Mihhail Muraško.
Venemaa tervishoiuminister Mihhail Muraško. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaa tervishoiuminister teatas, et riik alustab kahe kuu pärast elanikkonna massilist vaktsineerimist koroonaviiruse vastu.

"Suurt vaktsineerimist plaanime alustada oktoobris," ütles tervishoiuminister Mihhail Muraško laupäeval ajakirjanikele.

Ministri sõnul alustatakse vaktsineerimist õpetajatest ja meedikutest.

Varem oli anonüümne allikas Interfaxile öelnud, et Vene võimud plaanivad registreerida riigis välja töötatud koroonavaktsiini ajavahemikus 10.-12. auustini ning 15. augustil võiks see juba avalikku käibesse minna.

Moskvas asuv Gamaleja nimeline uurimisinstituut teatas kolmapäeval, et nende loodud vaktsiin võiks saada esialgse riikliku heakskiidu 10. augustil ning 15. augustil võiks see juba avalikku kasutusse minna.

Samas ei ole Vene teadlased avaldanud mingeid andmeid oma testide kohta ning Lääne meedia hinnangul ei ole nad saanud ka kinnitust loodava vaktsiini ohutuse ega toimivuse kohta. Kriitikute sõnul on vaktsiiniga väljatulemise taga Kremli surve, mis tahab Venemaad näidata maailma juhtiva teadusjõuna. Samuti tekitab muret see, et vaktsiini testimine inimestel ei ole veel lõpule viidud.

Maailmas tegutsevad kümned teadlasterühmad COVID-19 vaktsiini loomiseks ning mõned on alustanud ka laiauatuslikke testimisi katseisikutel.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: