Kracht: tingimus büroole oli, et ta ei tohi olla esindanud Põhjala panku

Rahandusminister Martin Helme poliitiline nõunik Kersti Kracht, kes oli üks neist, kes juhtis ministri sõnul Eesti esindaja valimist rahapesu uurimises, ütles, et büroole seati tingimus, et see ei oleks olnud esindanud Põhjamaade panku.

Rahandusminister Martin Helme ütles esmaspäeval intervjuus ERR-ile, et rahapesu uurimises Eestit esindama valitud USA advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivaniga sõlmitud lepingu puhul on riik kõik õigesti teinud ja lepingu lõpetamiseks ei näe ta põhjust. Minister kinnitas, et advokaadibüroode valimist juhtisid tema poliitilised nõunikud Kersti Kracht ja Kristel Menning.

Kersti Kracht ütles "Aktuaalsele kaamerale", et advokaadibüroo leidmise protsess oli pikk ja selles oli palju osalisi. Nõu küsiti Eesti tippadvokaatidelt ja välisekspertidelt. Tema sõnul pole ka Eestist kerge nõu küsida, sest advokaadid on seotud pankadega.

Krachti sõnul oli büroodele kindel tingimus.

"Meie range tingimus oli see, et ta ei tohi olla esindanud mitte mingil moel Põhjala panku. Küsimus on pankades, mitte pankade klientides. /.../ Lõpuks see büroo, kellega täna on leping sõlmitud, kes jäi sõelale, oli see büroo, kellel ei olnud pankadega puutumust just huvide konflikti osas," rääkis Kracht.

Helme sõlmis 27. juunil lepingu USA advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan LLP Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelise rahapesuga seotud uurimises. Eesti Päevaleht kirjutas möödunud nädalal, et advokaadibürool on seos Venemaa rahapesuskeemiga, kuna advokaadibüroo esindas ka ettevõtet Prevezon, mille raha liikus muu hulgas Danske Banki Eesti filiaali kaudu. Helme on nimetanud artiklit libauudiseks ja laimuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: