USA kohtunik lükkas tagasi Danske aktsionäride kahjunõude

Danske panga peakorter Kopenhaagenis.
Danske panga peakorter Kopenhaagenis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA kohtunik lükkas tagasi Danske Banki aktsionäride kaebuse panga ja selle nelja endise tegevjuhi vastu, keda nad süüdistasid seoses Danske Eesti haru kaudu käinud rahapesuga aktsionäride petmises.

Manhattani ringkonnakohtunik Valerie Caproni leidis oma otsuses, et aktsionärid ei suutnud oma hagis piisavalt kindlalt tõendada, et pank ei näidanud korrektselt rahapesust saadud saadud tulu ning pisendas järelevalves ilmnenud puudujääke.

Kohtuniku hinnangul ei suutnud New Yorgi ja Manhattani pensionifondidest aktsionärid näidata, et, et Danske oleks toiminud hoolimatult või jätnud teadlikult arvestamata selle, et tema avaldused olid valed ja eksitavad.

Hagejad nõudsid pangalt kompensatsiooni investoritele tekitatud kahjude eest, mis nad said Danske Ameerika haru kaudu ajavahemikul 9. jaanuat 2014 kuni 29. aprill 2019 tehtud investeeringutest.

Kaebajad esitasid oma nõude neli kuud pärast seda, kui Danske teatas 2018. aasta septembris, et nende siseuurimine tegi kindlaks umbes 200 miljardi euro mahus makseid läbi panga Eesti haru, millest paljud paistsid kahtlased.

Ei hagejate ega panga esindajad ei kommenteerinud koheselt kohtuniku otsust.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: