Louis Freeh lahkub Helme palgatud advokaadibüroost

{{1596478260000 | amCalendar}}
Louis Freeh.
Louis Freeh. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Martin Helme palgatud advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan juhtivpartner Louis Freeh lahkub ettevõttest.

Rahvusvaheline konsultatsioonifirma AlixPartners teatas esmaspäeval, et omandas riskijuhtimise ettevõtte Freeh Group International Solutions LLC (FGIS).

Tehingu tulemusel liituvad FGIS-i meeskonna liikmed AlixPartnersiga. Louis Freeh lahkub tehingu tulemusel advokaadibüroost Freeh Sporkin & Sullivan ning ei tegutse enam advokaadina.

Freeh liitub koos oma 24-liikmelise meeskonnaga konsultatsioonifirmaga AlixPartners, vahendas "Aktuaalne kaamera".

AlixPartnersi tegevdirektor Simon Freakley ütles pressiteate vahendusel, et ettevõttes saab Freeh'st aseesimees ning juhtivkomitee liige.

Freeh ütles, et kõik FGIS-is on AlixPartnersiga liitumise pärast elevil. Freeh märkis, et AlixPartnersi ja FGIS-i liitumine võimaldab teenindada üha rohkem kliente ajal, mil nende teenused on väga nõutud.

"Kui me lõpuks väljume COVID-19 kriisist, siis nõudlus meie uurimisekspertiisi järele kasvab kindlasti märkimisväärselt. Me ootame, et saame koos jätkuvalt aidata oma kliente nende kõige keerulisemate ja kriitilisemate juurdlustega," ütles Freeh.

Freeh' koostöö Eestiga jätkub

Advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan jätkab koostööd Eesti riigiga. Samuti ei lõppe Freeh' sõnul tema koostöö Eestiga.

"See juriidiliselt ei muuda lepingut. Freeh Sporkin & Sullivan ja nende advokaadid jätkavad lepingust tulenevate kohustustega (Eesti riigi ees - toim) ning mul on lubatud jätkata koostööd koos nendega (Freeh Sporkin & Sullivan - toim) ka AlixPartnersist," rääkis Freeh Postimehele.

Helme sõlmis 27. juunil lepingu USA advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan LLP Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelise rahapesuga seotud uurimises. Eesti Päevaleht kirjutas möödunud nädalal, et advokaadibürool on seos Venemaa rahapesuskeemiga, kuna advokaadibüroo esindas ka ettevõtet Prevezon, mille raha liikus muu hulgas Danske Banki Eesti filiaali kaudu. Helme on nimetanud artiklit libauudiseks ja laimuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: