Reitingud: viimastel nädalatel on tõusnud EKRE ja langenud Eesti 200 toetus

Juuli esimeses pooles alla 16 protsenti langenud EKRE toetus on tõusnud üle 17 protsendi.
Juuli esimeses pooles alla 16 protsenti langenud EKRE toetus on tõusnud üle 17 protsendi. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakondade populaarsustabeli kindla liidrina jätkab Reformierakond, ühtlasi on tõusnud ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnna (EKRE) toetus, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,7 protsenti, Keskerakonda 23,4 protsenti ja EKRE-t 17,2 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 7. juulist 3. augustini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku. 

Kuigi nädalaga erakondade toetusprotsentides märkimisväärseid muutusi ei toimunud, siis pikemaajaliselt on näha, et jätkub mai lõpus alanud Reformierakonna kerge tõusutrend ning juuli esimeses pooles alla 16 protsenti langenud EKRE toetus on tõusnud taas üle 17 protsendi. Keskerakonna toetus nädalaga ei muutunud. 

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 9,1, Eesti 200 seitsme ning Isamaa 5,7 protsendiga. Viimastel nädalatel on langusesse pöördunud Eesti 200 toetus, mis on kolme nädalaga langenud 1,5 protsendi võrra. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,3 ja opositsioonierakondi 41,8 protsenti vastajatest.

Tulemuste esitlemisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: