Siem algatas Eesti Posti juhtimisotsuste üle erikontrolli

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Omniva Autor/allikas: (ERR)

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem andis Eesti Posti nõukogule suunise viia läbi ettevõttes juhtimisotsuste alane erikontroll, et tuvastada, kuidas Eesti Posti juhtkonna otsused on mõjutanud ettevõtte toimepidevust viimase kahe aasta jooksul.

"Vaja on mõista, kas ja millisel kujul on juhtimisotsused viinud ebaefektiivse tegevuseni ja vajadusel võtta ette abinõud, et tulevikus sarnaseid riske minimeerida. Samuti aitab see tekitada suuremat sünergiat organisatsioonis sees, sest väga oluline on ka see, et lisaks paremale finantsilisele seisule muutuks Eesti Post tugevamaks ka sisemiselt," ütles Siem.

Neljapäeval toimunud AS-i Eesti Post ainuaktsionäri erakorralisel üldkoosolekul kinnitati ka ettevõtte strateegilised arengusuunad järgmiseks viieks aastaks. Siemi sõnul kinnitati Eesti Posti uue nõukoguga kaks strateegilist lahendust: postiteenuse ja pakiäri ühendamine ühtseks teenuseks ning e-arve äri eraldamine tütarettevõtteks Omniva kaubamärgi alt.

"Kirjakande ja pakiautomaatide üksteisega sidumine annab inimestele rohkem valikuvõimalusi, kuidas nad soovivad Eesti Postilt teenuseid saada. Näiteks saaks tulevikus lasta saata omale kirju ja väikepakke töölähedasse pakiautomaati. Oluline on rõhutada, et teenuste sidumine ei kaota kuidagi ära kirjakannet maakohtades, samuti ei suleta postkontoreid ning postipunkte," ütles Siem.

"E-arve äri on mõnevõrra erinev lehtede, kirjade ja pakkide kandest ja ei ole riigile strateegiline vajadus, seega on mõistlik see hoida põhitegevusest lahus. Usume, et infoäri eraldiseisva ettevõttena pakub rohkem väärtust ja suuremat majanduslikku kasu kui täna," märkis Siem.  

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: