Eesti Posti juht: me ei ole kindlasti midagi valesti teinud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ansi Arumeel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Minister Raul Siemi algatatud erikontroll Eesti Posti juhtkonna otsuste üle on riigi kui omaniku õigus, kuid juhtkond pole otsuseid langetades midagi valesti teinud, ütles ERR-ile Eesti Posti juhatuse esimees Ansi Arumeel.

Arumeele sõnul oleks Eesti Posti juhtkond valmis väliskaubanduse ja IT-minister Raul Siemile (EKRE) tehtud otsuseid ka ilma erikontrollita selgitama, kuid seda saab teha ka erikontrolli raames.

Siem algatas erikontrolli eelmisel nädalal, märkides, et senised Eesti Posti tegevjuhtkonna otsused ei pruugi olla vastavuses omaniku ehk riigi ootustega. 

Arumeel märkis, et vähemalt nende ootuste vastu, mis on kirjas ministri poolt kinnitatud dokumendis, pole eksitud. "Me ei ole kindlasti midagi valesti teinud ega meil ei ole midagi varjata. Me kindlasti hea meelega selgitame ministrile neid kõiki otsuseid," ütles ta.

Minister Siemi ega Eesti Posti nõukoguga Arumeel pärast erikontrolli väljakuulutamist kohtunud pole. "Põgus kohtumine" oli tal nõukogu esimehe Sten Soosaarega, kus suurt ei selgunud. "Täpselt mitte. Küsimused tulid pigem ministrilt, ma sain aru," ütles Arumeel.

Nõukogu korraline koosolek on kavas järgmisel nädalal, kus osaleb ka Arumeel. Minister Siemiga on Arumeele samuti plaanis kohtuda. "Ei ole kohtunud, aga soovin kindlasti kohtuda," ütles ta.

Arumeele sõnul pole talle tehtud ettepanekut ametist lahkumiseks, samuti pole ta seda ise kaalunud.

Erikontrolli vajalikkus Arumeel hinnata ei soovinud. "Erikontrolli vajalikkuses ei saa mina kaasa rääkida, see omaniku õigus ja otsus. Kindlasti oleme alati valmis ministrile selgitama kõike otse, tal on ligipääs kogu informatsioonile meie kaudu olemas," lausus ta.

Eesti Posti nõukogu endine esimees Bo Henrikssen ütles esmaspäeval "Akutaalsele kaamerale", et ettevõtte seis ei ole "üldse halb", kuid lahenduse peaks leidma postiäri suurenevatele kuludele ja kahanevatele tuludele.

Arumeele sõnul on tegu "väga kompleksse teemaga". "Need on traditsioonilised postiteenused, kus nõudlus on vähenenud aasta-aastalt. Meie kontsernis on mitmeid muid ärisid ja teenuseid, kus tulud kasvavad. Selles mõttes on õige see, et kontsernil läheb väga hästi, meil on läbi aegade parimad majandustulemused," lausus ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: