ERR Riias: Läti pakiteenuste turg kasvab Baltimaadest kõige kiiremini

Foto: ERR

Eesti Post avas Riia lennujaama kõrval Läti logistikakeskuse. Lätis kasvab pakiteenuste turg Baltimaadest kõige kiiremini ja eestlased on seal seda ärivaldkonda kõige rohkem arendanud.

Ühel pool Riia lennujaama asub nüüd Eesti Post ehk Omniva ja teisel pool Läti Post ehk Latvijas Pasts. Lennujaama lähedus on mõlemale firmale logistiliselt tähtis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kirju saadetakse järjest vähem ja pakke järjest rohkem - see trend on kõigis Balti riikides sama. Riiklike postiettevõtete eelistused on aga olnud erinevad - Omniva laienes Leetu 2011. aastal ja Lätti aasta hiljem.

Lätis on Omnival üle 200 pakiautomaadi peaaegu 100 asulas - see on lõunanaabrite suurim võrgustik. Läti Post on pakiteenustesse panustanud viimasel ajal ja neil on vaid 60 pakiautomaati.

Kui lätlaste suur uudis on see, et nüüd saab pakke saata postkontorist pakiautomaati, siis eestlastel on see võimalus juba aastaid.

"Läti moodustab kogu Eesti Posti kontserni käibest alla kümne protsendi, aga see kasvab kiiresti. Läti äri kasvab sel aastal 50 protsenti ja see on kasvanud sellises tempos viimased kaheksa aastat, mil me siin olnud oleme. Kogu see pakiäri - e-kaubandus ja pakkide kohaletoimetamine - on juba 80 protsenti kogu meie kontserni käibest. See on Eesti, Läti ja Leedu kokku," rääkis Eesti Posti juht Ansi Arumeel.

Kui varem sorteerisid Omniva töötajad Lätis pakke käsitsi, siis nüüd võimaldab ka Eestis edukalt töötanud liin sorteerida tunnis kuni 2500 pakki.

Koroonakriis on e-kaubandust veelgi hoogustanud. Läti Post teenindab Riia lennujaamas juba üle 20 transiitkaubalennuki kuus ja rahvusvaheliste klientide teenindamisse panustavad ka eestlased.

"Olen uhke, et meie majanduskeskkond võimaldab siin äri edendada paljudel firmadel, nende hulgas Omnival. Ka Läti Post arendab seda valdkonda ja sarnaselt Omnivaga rajab oma pakiautomaatide võrgustikku," ütles Läti transpordiminister Talis Linkaits.

Marupe Green Park, kus Omniva nüüd ruume rendib, on lätlaste kõige energiatõhusam ja väga kiiresti arenev logistikakeskus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: