Ööpäevaga lisandus kolm uut koroonahaiget ja üks surmajuhtum

{{1598254920000 | amCalendar}}
Isikukaitsevahendid ja koroonaäpi plakat
Isikukaitsevahendid ja koroonaäpi plakat Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 320 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kolme tulemus osutus positiivseks. Ida-Virumaal suri viirusega nakatunud 76-aastane naine.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 8,9.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekusid kõik kolm positiivset koroonaviiruse testitulemust Ida-Virumaale. Ühel juhul oli tegemist Estonia kaevanduse kolde haigestunu lähikontaktsega, kahel juhul on nakkusallikas selgitamisel.

Ida-Virumaa kahe koldega on seotud üle 30 haigusjuhu

Ida-Virumaa nii-öelda Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud üheksa baarikülastajat, kellest kaks on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 13 töötajat, neist kaks esimest viibisid meelelahutusasutuses Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud kaheksa kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 19 koroonaviiruse juhtu. 

Suri koroonaviirusesse nakatunud 76-aastane naine

24. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 11 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest, avati kaks uut COVID-19 haigusjuhtumit.

Ida-Virumaal suri haiglaravil viibinud koroonaviirusesse nakatunud kaasuvate haigustega 76-aastane naine, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 64 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 402 COVID-19 haigusjuhtumit  389 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2025 inimest. Neist 1 543 inimese (76,2 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 482 inimese puhul (23,8 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Haiglad saavad praeguste koroonapatsientidega hakkama

Terviseameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saare sõnul viibib Lääne-Tallinna keskhaiglas ravil kolm, Tartu ülikooli kliinikumis kaks ja Ida-Viru keskhaiglas kuus inimest.

Teistesse haiglatesse pole patsiente plaanis üle viia.

"Hetkel saavad kõik haiglad patsientide majutamise ja ravimisega hakkama," sõnas Saar.

Selle kohta, kas oleks mõistlik kehtestada üleriigilised alkoholimüügipiirangud, kuna kolded on alguse saanud peamiselt klubidest ja baaridest, ütles Saar, et kuna viirus levib lähikontaktide kaudu, siis nende vähendamine aitab ära hoida ka uusi haigusjuhte.

"Nagu oleme nii Tartu kui Ida-Virumaa puhul näinud, siis on haiguse levik paljuski olnud seotud meelelahutusasutustega," ütles Saar.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: