Linnamäe UP Invest ostab Forum Cinemase kinod Baltimaades

Margus Linnamäele kuuluv investeerimisfirma UP Invest, millele kuulub Apollo Kino, ostab Forum Cinemase kinoärid Eestis, Lätis ja Leedus.

UP Investi juhatuse liikme ja tegevjuhi Sven Nuutmanni sõnul on UP Invest läbi Apollo Groupi kinoäris hästi esindatud Eestis, kuid Forum Cinemase ost aitab ettevõttel paremini kanda kinnitada ka Leedu turul.

"Koroonaviiruse leviku tõttu on praegu kogu maailmas kinoäris keerulised ajad ja ettevõtete konsolideerumine on paratamatu. Samas on Forum Cinemas üle Baltimaade väga hästi juhitud ettevõte ning oleme tehinguga väga rahul," rääkis Nuutmann.

Nuutmanni sõnul plaanib ettevõte viia Apollo ja Foorum Cinemase tehnoloogilised lahendused ja teenindusstandardid kõikidesse kinodesse.

Osapooled loodavad tehinguga lõpule jõuda selle aasta lõpuks või hiljemalt järgmise aasta alguseks.

Tehing vajab heakskiitu Eesti, Läti ja Leedu konkurentsiametitelt.

Forum Cinemas OÜ-le kuulub Tallinnas Coca-Cola Plaza, Tartus Ekraan ja Viljandis kino Centrum. Lätis on Forum Cinemasil üks ja Leedus viis kino.  

Ettevõte kuulub Soome kinooperaatori Finnkino Gruppi, mis omakorda kuulub Odeon Grupi koosseisu, mille omanikuks on 2017. aasta märtsist USA kinokett AMC.

Investeerimisfirma UP Invest kuulub valdusfirmale MM Grupp, mille omanikud on Margus Linnamäe ja Ivar Vendelin.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: