Euroala deflatsioon oli augustis 0,2 protsenti

Euroopa keskpanga president Christine Lagarde pressikonverentsil.
Euroopa keskpanga president Christine Lagarde pressikonverentsil. Autor/allikas: Adrian Petty / ECB

Euroala aastainflatsioon aeglustus Eurostati kiirhinnangu kohaselt augustis juuliga võrreldes 0,6 protsendipunkti võrra, langedes 0,2 protsendiga miinusesse.

Seejuures oli Eestis deflatsioon 1,2 protsendiga euroala sügavaimate seas, selgub Eurostati andmetest. Deflatsioon oli suurem vaid Kreekas ja Küprosel, kus näitaja oli vastavalt 2,1 ja 2,9 protsenti. 

Inflatsioon oli kiirhinnangu kohaselt 1,5 protsendiga kiireim Slovakkias, järgnes 1,2-protsendise kasvuga Leedu. 

Kõige kiiremini kasvasid eurolalal augustis töötlemata toidu, alkoholi ja tubaka hinnad, mis kallinesid aastaga 1,7 protsendi võrra, juulis tõusid sama kategooria hinnad 2 protsendi võrra.

Teenuste hinnad kerkisid 0,7 protsenti ehk 0,2 protsendipunkti vähem kui juulis.

Tööstuskaupade hinnad, energia välja arvatud, langesid 0,1 protsenti, juulis selle kategooria hinnad aga tõusid 1,6 protsendi võrra. Energiatoodete hinnad langesid möödunud kuul 7,8 protsenti, kuu varem oli aastane langus 8,4 protsenti. 

Euroopa Keskpanga (ECB) rahapoliitika keskne rahapoliitiline eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on kahe protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: