Tööandjad ja ametiühingud leppisid kokku, et alampalk külmutatakse

Kolmapäeval kohtunud tööandjate keskliidu ja ametiühingute keskliidu esindajad jõudsid kokkuleppele jätta alampalk 2021. aastaks praegusele tasemele, mis on 584 eurot.

Tööandjate keskliiud tegevjuht Arto Aas märkis, et olukorras, kus olulist hinna- ja palgatõusu järgmiseks aastaks ei prognoosita, on ka alampalga külmutamine loogiline samm.

"Kuigi varasem kokkulepe sidus alampalga Eesti Panga prognoosiga, mis võimaldaks 2021. aasta alampalka ka langetada, siis leiame, et praegusel keerulisel ajal on oluline pakkuda stabiilsust. Usume, et see kokkulepe ei süvenda sotsiaalseid probleeme ega raskenda tööandjate olukorda," ütles Aas. 

"Ametiühingute peamine eesmärk kriisiolukorras on hoida töökohti ja jälgida, et põhjendamatult ei halvendataks kellegi töötingimusi. Tänase päeva reaalsus on, et üleriiklikku töötasu alammäära järgmisest aastast tõsta ei õnnestu, aga langetada me samuti ei saa ega taha," ütles ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson.

Kokkuleppe peavad heaks kiitma ka tööandjate keskliidu volikogu 16. septembril ning ametiühingute keskliidu juhatus, mis toimub 15. septembril.

2019. aasta novembris allkirjastasid tööandjad ja ametiühingud alampalga kokkuleppe 2020. ja 2021. aastaks, mille kohaselt miinimumpalk tõusis 40 protsendile keskmisest palgast.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: