Tsihhanovskaja: Putini ja Lukašenko kokkulepped on õigustühised

Svjatlana Tsihhanovskaja.
Svjatlana Tsihhanovskaja. Autor/allikas: INTERFAX / PAP

Valgevene opositsiooniliider ja endine presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja hoiatas esmaspäeval toimuva Vene presidendi Vladimir Putini ja Valgevene senise presidendi Aleksandr Lukašenko kohtumise eel, et nende kokkusaamisel tehtavad võimalikud kokkulepped on õigustühised.

"Tahan meenutada Valdimir Putinile: milliseid otsuseid te Sotši kohtumisel vastu ka ei võtaks või mida seal kokku ei lepiks, ei ole sel seaduslikku jõudu. Uus võim vaatab üle kõik lepingud, millele mittelegitiimne Lukašenko alla kirjutab, sest Valgevene rahvas ei usalda enam Lukašenkot ega toetanud teda valimistel. Mul on väga kahju, et otsustasite pidada läbirääkimisi diktaatoriga, mitte Valgevene rahvaga," kirjutas kodumaalt põgenema sunnitud Tsihhanovskaja sotsiaalmeediakanalis Telegram.

Tsihhanovskaja väljendas kahetsust Lukašenko ja Putini kohtumise üle.

Lukašenko saabus esmaspäeval Venemaale Sotši, kus ta alustas neljasilmakohtumist Putiniga. Vene presidendi pressiteenistus teatas reedel, et mingite dokumentide allkirjastamist ega kohtumisejärgset ühist pressikonverentsi kavas ei ole.

"Läbirääkimistel plaanitakse arutada Vene-Valgevene strateegilise parnerluse edasiarendamise võtmeküsimusi. Erilist tähelepanu plaanitakse pöörata kaubandus-majanduslike, energeetika-alaste ning kultuuri- ja humanitaarteemaliste ühiste suurprojektide elluviimisele, aga ka integratsiooniprotsesside edasiviimise perspektiividele liitriigi raamistikus," öeldakse Vene presidendi pressiteenistuse reedeses teates.

Putin ja Lukašenko leppisid näost-näkku kohtumise kokku oma 30. augusti telefonivestuse raames.

2. septembril pidasid Moskvas kõnelusi Vene välisminister Sergei Lavrov ja tema Valgevene kolleeg Vladimir Makei, 3. septembril käis Minskis Venemaa peaminister Mihhail Mišustin.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: