Ööpäevaga lisandus 19 koroonaviirusega nakatunut

{{1602402060000 | amCalendar}}
Koroonatestimine lennujaamas
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseameti andmetel alüüsiti Eestis viimase 24 tunni jooksul 961 koroonaviiruse esmast testi, millest 19 testi tulemus osutus positiivseks. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 50,11.

Kõige rohkem ehk 13 positiivset testi lisandus Ida-Virumaale. Harjumaale lisandus neli ning Tartumaale üks nakatunu. Ühe positiivse testi puhul puudus inimesel rahvastikuregistris elukoht.

Haiglaravil viibib pühapäevase seisuga 31 inimest, kellest juhitaval hingamisel on üks patsient.

Koroonakaart.ee andmetel on praegu Eestis kokku 666 aktiivset haigusjuhtu, mida on 16 võrra vähem kui ööpäev varem.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 931 inimest, kellest on haigestunud 208

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neljal juhul saadi viirus koolist, viiel juhul saadi nakkus pereliikmelt  ning kahel juhul töölt. Ühel juhu toodi haigus sisse Venemaalt ning ühe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas üheksa aktiivset kollet: Sillamäe töökoha koldega on seotud üheksa inimest, Kohtla-Järve ühe kooli koldega on seotud 11, Kohtla-Järve teise kooli koldega kuus ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa.

Jõhvi kooli koldega on seotud kaheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut (13 klienti ja viis töötajat). Sillamäe kooli koldega on seotud 21 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme nii Kohtla-Järve kui ka Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldesse lisandus veel üks nakatunu, kokku on selles seitse inimest.

Põhja regiooni suurimas koldes on 42 inimest

Harjumaa uutest juhtudest kolm on Tallinnas. Kolme juhtumi puhul on tegemist varasemate haigestunute lähikontaktsetega ja ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel. 

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kuut kollet, neist suuremad on haigla kolle 42 inimesega ja Tallinna kooli kolle 39 inimesega. Esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning pere- ja tutvuskonna koldega viis haigusjuhtu. Kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku ligi 2000 inimest, kellest 326 on haigestunud.

Lõuna ja Lääne regioonis on kummaski jälgimisel üks kolle

Tartumaale lisandunud haige nakatus läbi töökontakti. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 265 inimest, kellest 42 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks kolle ehk nn töökoha kolle 24 inimesega.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 130 inimest, kellest 30 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel perekondlik kolle Saaremaal (kuus nakatunut).

Terviseamet soovitab reisimist vältida ja eelistada kaugtööd

Läheneva koolivaheaja soovitab terviseamet veeta Eestis. Lisaks soovitab amet töökollektiivide ohutuse tagamise mõttes eelistada võimalusel kaugtööd.

Pühapäevase seisuga on haiglates lõpetatud 495 COVID-19 haigusjuhtumit 482 inimesega. 

11. oktoobri seisuga on tervenenud 2958 inimest. Neist 2246 inimese ehk 75,9 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 712 inimese ehk 24,1 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 232 000 esmase testi, nendest 3865 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: