Trump: ma olen COVID-19 vastu immuunne

USA president Donald Trump kuulutas end pühapäeval COVID-19 suhtes immuunseks ja lubas valimiskampaania juurde tagasi pöörduda, et Joe Bidenile kaotatud toetus tagasi võtta.

"Paistab, et olen selle suhtes immuunne – võib-olla pikaks ajaks, võib-olla lühikeseks ajaks või kogu eluajaks, keegi ei tea seda täpselt, aga ma olen immuunne," väitis Trump intervjuus Fox Newsile päev pärast seda, kui arstid olid kinnitanud, et ta pole enam nakkusohtlik.

Trump ilmus pühapäeval ka esimest korda avalikkuse ette pärast kolmepäevast koroonaviirusega haiglasviibimist.

"Tänan teid väga ja hoidke entusiasmi! Minge hääletama. Peame hääletama need inimesed unustusse. Hääletage nad unustusse. Peame neist lahti saama. Nii halb meie riigi jaoks," rääkis Trump kohalekutsutud inimestele Valge Maja rõdul.

Kutse said ka mitmed nimekad vabariiklased, kes jätsid aga rahvakogunemisele tulemata.

"Esiteks, tunnen end suurepäraselt. Ma ei tea, kuidas teie. Kuidas te tunnete end? Mul on au tervitada, meie rahumeelsel protestil, siin Valges Majas kõiki neid mehi ja naisi seadusekaitsjate ja teiste seas, kes teevad nii head tööd meiega. Ja pean teile ütlema, meie mustanahaliste kogukond, meie hispaanlaste kogukond, suur tänu," rääkis Trump.

USA presidendi arst, kes alguses keeldus ütlemast, kas riigijuht on endiselt nakkav, teatas hiljem pressiteate kaudu, et Trumpi ei peeta enam teistele nakkavaks. Valge Maja ei ole avalikustanud, kas viimane Trumpi testi vastus oli negatiivne.

President kavatseb jätkata kampaania ringsõitu - esmaspäeval on ta Floridas, teisipäeval Pennsylvanias ja kolmapäeval Iowas.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AP-BNS, AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: