Valitsus kinnitas Nordicale riigiabi andmise

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nordica lennuk. Autor/allikas: Nordica

Valitsus kinnitas neljapäeva õhtul e-istungil Nordicale 22 miljoni eurose aktsiakapitali suurendamise otsuse. Ühtlasi saab ettevõtte SA KredEx vahendusel kaheksa miljoni eurose laenu tähtajaga 31. detsember 2026.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas sai valitsuselt volituse hääletada osalust valitseva ministrina Nordic Aviation Group aktsiakapitali suurendamise poolt.

Valitsus otsustas lisaks, et Aas võib riigiabi Nordicale lõplikult ära vormistada siis, kui Poola ettevõtte LOT-i osaluse väljaostmise läbirääkimised on jõudnud lõpuni.

Nordica on hinnanud COVID-19 viirusest tuleneva kahju suuruseks 2020. aastal 22 miljonit eurot.  See summa tuleb ettevõttesse investeerida aktsiakapitali suurendamise kaudu, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Nordica on leidnud niši ning pakub tugevat konkurentsi enda olemasoluga, toetusega saavad nad paremini ja tugevamini taastuda," lausus Aas.

Enne eriolukorda oli Nordica peamine tegevussuund eksport ehk tellimuslendude tegemine. "Kui lähiajal peaks osutuma vajalikuks nende panus Tallinnast lendamiseks, siis selle nimel hakkavad nad kohe ka pingutama," ütles Aas.

Enne kriisi tegi Nordica koostöös partneritega pea 100 lendu nädalas, aidates Tallinnat ühendada nelja sihtkohaga.

Nordica kaubamärgiga on kõige tihedamalt seotud Transpordi Varahaldus (lennukite rent), Nordica ja tema tütarettevõte Regional Jet. "Nordica asutamisel oli selline struktuur vajalik, kuid tänases olukorras ei pruugi see enam nii olla. Seega on meil endiselt tulevikus plaan ettevõtted konsolideerida, mille käigus saab otsustada ka riigi osaluse säilitamise. Kõigil neil ettevõtetel läks eelmisel aastal majanduslikult üsna hästi ja läheks tänagi, kui poleks tekkinud üleilmset kriisi," sõnas Aas.

Muutunud äritegevuse ja COVID-19 pandeemia tulemusel on ettevõtte nõukogu vastu võtnud uue strateegia ning kinnitanud äriplaani, mis on saanud heakskiidu ka Euroopa Komisjonilt. Komisjon andis augustis riigiabi loa Nordica toetamiseks 30 miljoni euroga.

Aktsiakapitali suurendamine ning laen on käsitletavad riigiabina, seetõttu on järgitud ka riigiabi andmise reegleid ja ajutise raamistiku tingimusi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: