Urmas Reitelmann lahkub ERR-i nõukogust

{{1603702920000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann teatas EKRE fraktsiooni koosolekul, et lahkub ERR-i nõukogust. EKRE fraktsioon ütleb ERR-i nõukogu liikmekandidaadi nime teisipäeval.

Urmas Reitelmann ütles pärast fraktsiooni hommikust koosolekut "Aktuaalsele kaamerale", et tegi tagasiastumise otsuse ise ja erakonnakaaslased sellist soovitust ei andnud.

"Ma arvan küll, et on mõistlik koalitsiooni tervise huvides mul taanduda, jah. Ei ole mõtet jätta seda malakat sotsialistidele ja muidu reformitud kommunistidele," ütles ta.

Riigikogu kultuurikomisjonis oli kavas esmaspäeval arutada Urmas Reitelmanni tagasikutsumist ERR-i nõukogust. Sellise ettepaneku tegid eelmisel nädalal Reformierakonna fraktsiooni liikmed.

"Koosoleku ajal selgus, et meil ei ole tarvis seda menetleda, sest härra Urmas Reitelmann teatas siis enda tagasiastumisest. Kui isik on nii otsustanud, siis me peame tema otsust austama," ütles riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees, Reformierakonna fraktsiooni liige Heidy Purga.

EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles, et fraktsioon peab nüüd otsustama, kellest saab ERR-i nõukogu järgmine liige.

"Jah, me arutasime täna paari nime ka, aga selle otsustame homseks," sõnas ta.

Helme ei soovinud võimaliku kandidaadi nime veel öelda.

Rahvusringhäälingu nõukogu uue liikme kandidatuuri arutab kultuurikomisjon ning siis riigikogu.

Urmas Reitelmann tegi neljapäeva õhtul sotsiaalmeediasse ERR-i saatejuhtide vastu ränkasid solvanguid sisaldava postituse. "Ringvaate" saatejuhid Grete Lõbu ja Marko Reikop kaaluvad Reitelmanni vastu kohtusse minekut.

Küsimusele, kas Reitelmannil on kavas sotsiaalmeedias tehtud postituse pärast vabandada, vastas ta: "Ei ole mitte vähimatki kavatsust laskuda käpuli. Ma olen öelnud, või kirjutanud tegelikult, et ma ei mõelnud kindlasti zoofiiliat. Ma ei süüdistanud zoofiilias mitte kedagi. See on nüüd küll tõsi."

Seda, et tema postitused sotsiaalmeedias pehmemaks muutuksid, Reitelmann ei luba.

"Ega vana hobust ümber ei õpeta ja nüüd, selle viimase kommentaari puhul on muidugi see nüanss, et kasutasin võõrsõna, aga harimatud inimesed ei saa sellest aru, ehmuvad, otsivad sellele referentsi ja otsivad valest kohast ja saavad asjadest valesti aru," sõnas ta.

Urmas Reitelmann solvas eelmise nädala neljapäeva õhtul tehtud Facebooki postituses räigelt "Ringvaate" saatejuhte Marko Reikopit ja Grete Lõbut, nimetades neid sodomiitideks.

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann tegi seepeale EKRE esimehele Martin Helmele ettepaneku kutsuda erakonna poolt nõukogusse nimetatud Urmas Reitelmann solvava käitumise pärast tagasi. Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Heidy Purga teatas seepeale samuti, et reformierakondlased algatavad EKRE riigikogu saadiku Urmas Reitelmanni tagasikutsumise rahvusringhäälingu nõukogust.

Reitelmann eemaldas postituse reede hommikul.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: